Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 82
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 82
CryptoWall ir vīruss, kas tieši ķeras pie naudas iegūšanas. Tas ir Nigērijas princis ar mietu un bruņu vesti. CryptoWall nav vienīgais šāda tipa vīruss, bet tas ir licis FIB uztraukties visvairāk.
Tāpat kā visi pārējie enkriptēšanas vīrusi, CryptoWall datorā tiek pa ierasto ceļu – inficētu epasta pielikumu vai līdzīgi. Kad tas nokļuvis datorā, tas klusām dara savu darbu un nevēlas Jūs nemaz traucēt. Klusām tiek pārbaudīti pilnīgi visi faili uz datori un arī citi faili, kuriem ir pieeja. Tad tas ķeras nevis pie failu izdzēšanas, bet to enkriptēšanas. Pavisam noteikti tiks enkriptēti visi .doc, .xls un .ppt faili. Šī enkriptācija var būt ļoti ilga un vienīgais, ko pamanīsi, būs datora bremzēšana.
Kad tas viss ir izdarīts, parādās ziņojums: “Jūsu dati ir enkriptēti. Pārskaitiet mums naudu, iedosim atslēgu.”
Naudas summas parasti nav pārāk lielas, lai samaksāšana būtu labākā no alternatīvām, bet tās var sasniegt arī ievērojamu summu, kā $10 000. Nauda ir jāsamaksā 3 dienu laikā, citādi failiem vairs nepiekļūs neviens. Jāmaksā, protams, caur bitcoin vai līdzīgiem anonīmiem maksājuma veidiem.
Kopš 2014. gada aprīļa līdz 2015. gada jūnijam, FIB saņēmis 992 sūdzības par CryptoWall un kopā uzņēmumi zaudējuši 18 miljonus dolāru. Nesen drošības konferencē FIB pārstāvis tā arī atzina – FIB ar to nav iespējams cīnīties. Nav iespējams šos failus visiem atkodēt un nav arī veidu, kā vainīgos noķert. Šobrīd labākais risinājums ir gluži vienkārši samaksāt. “Noziedznieki parasti pēc naudas saņemšanas tiešām nosūta atslēgu” ir, pagaidām, iedvesmojošākā daļa no FIB ieteikumiem. Cilvēki aicināti turpināt ziņot par šiem uzbrukumiem, bet FIB situāciju atrisināt nespēs.
Ir arī preventīvi pasākumi. Domāju, ka nevienam nav jāatgādina, lai never vaļā nezināmus failus. Vienīgi būtu ieteicams to atgādināt radiem, kuri izmanto to pašu datoru. Tomēr tā kā tā ir cīņa ar vējdzirnavām, vislabāk tomēr ir atjaunot savu antivīrusu un veidot regulārus backup. Ja tie ir, tad informācija atgūstama bez nekādas maksāšanas. Protams, pirms tam visu kārtīgi iztīrot.
Interesanti... Varbūt katru reizi, kad kāds pie mana (vai kopējā) datora atver kādu nepazīstamu failu, slepus izdzēst viņa “Atvaļinājuma bildes 2001” un vainot tajā vīrusu? Audzināšanas nolūkos.