Datuve :: Drošāka interneta dienā bērnus un jauniešus aicinās kritiski izvērtēt interneta saturu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 52

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 52

Datuve.lv video
Top.LV

Drošāka interneta dienā bērnus un jauniešus aicinās kritiski izvērtēt interneta saturu

Ievietoja: Antra_F @ 2012.02.03 20:54  

Latvijā devīto gadu atzīmē Vispasaules Drošāka interneta dienu

Otrdien, 7.februārī vairāk nekā sešdesmit pasaules valstīs ar devīzi Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši! jau devīto gadu atzīmēs Drošāka interneta dienu. Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs šajā dienā rīkos dažādus pasākumus, lai vērstu sabiedrības un īpaši bērnu un jauniešu uzmanību uz nepieciešamību kritiski izvērtēt internetā piedāvāto saturu. Pirmizrādi piedzīvos arī liel-projekts Dari virtuāli, domā reāli! – 10 video instrukcijas par drošu interneta lietošanu mobilajā telefonā, kuras izstrādājis Net-Safe Latvia sadarbībā ar Zelta Zivtiņu.

Lai aicinātu sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, lietot atbildīgi jaunākās paaudzes tehnoloģijas, vecākus – savas atvases izglītot par iespējamiem riskiem internetā, kā arī kritiski izvērtēt internetā pieejamo saturu, Latvijas interneta centrs Drošāka interneta dienā rīkos konferenci Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!. Tajā tiks prezentēts Eiropas atbildīgo institūciju pētījums par bērnu riskiem un drošību internetā, kā arī Latvijas ekspertu veikums – “Skolotāju un skolēnu mediju kompetence”. Savukārt, lai noskaidrotu iedzīvotāju uzticamības līmeni internetam, tika veikts īpašs eksperiments, kura rezultāti plašākai sabiedrībai arī tiks prezentēti konferences laikā 7. februārī.

Konferenci atklās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics, kurš iepazīstinās ar savu redzējumu par interneta sniegto iespēju nozīmi mācību procesa uzlabošanā. Konferences laikā visas dalībnieku idejas un viedokļi par kritiskās domāšanas attīstīšanu darbā ar internetu pedagoģiskajā procesā tiks apkopotas un iesniegtas IZM ieteikumu formā.

Mediju un pedagoģijas ekspertes Anda Rožukalne un Zanda Rubene konferencē runās par būtiskiem nozares jautājumiem, piemēram, kādi ir pedagoģiskie izaicinājumi informācijas sabiedrībā? Kā izvērtēt blogosfērā piedāvāto saturu? Kā atšķirt kvalitatīvu saturu no vienkārši satura interneta medijos? Savukārt industrijas pārstāvji no Draugiem.lv, Kaspersky Lab un Microsoft Latvia runās par uzņēmumu sociālo atbildību un ieguldījumu kvalitatīva interneta satura radīšanā.

Tāpat Latvijas Drošāka interneta centrs un Zelta Zivtiņa prezentēs liel-projektu Dari virtuāli, domā reāli! – desmit video instrukcijas jauniešiem par drošu interneta lietošanu mobilajā telefonā un kritisku attieksmi pret interneta saturu. Instrukcijas mērķis ir jautrā veidā iepazīstināt bērnus un jauniešus ar būtiskākajiem draudiem, ar kuriem iespējams sastapties virtuālajā vidē. Tas ir īpaši būtiski laikā, kad internetam piekļūt var ikviens un pārsvarā neierobežoti, kā arī – liela daļa jauniešu atzīst, ka viņi ir saskārušies ar draudiem internetā, bet tai pat laikā, gandrīz puse Latvijas bērnu un jauniešu joprojām uzskata, ka interneta

lietošana nevar izraisīt nekādus apdraudējumus. Video instrukcijas plānots izplatīt skolās visā Latvijā, populārākajos portālos un sociālajos tīklos.
Plašāka informācija par konferences programmu pieejama:http://ej.uz/8wgg

Papildus konferencei, Drošāka interneta dienā 95 bibliotēkās visā Latvijā norisināsies konkursa Radošais pasākums par drošību internetā manā bibliotēkā aktivitātes.

Informācija par norises vietām un plānotajām aktivitātēm pieejama: www.drossinternets.lv/page/302

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Neticis @ 2012.02.03 23:27

Ja seminārs vai konference par IT drošību nesākas ar uzrunu "Nelietojiet Microsoft Windows", tad tā nav nekas vairāk par mārketinga kampaņu:
"Kā Windows saglabāt veselu ar interneta cenzūru un Kaspersky plāksteriem".
Var gaudot par to ka Linux nav pierasts, nav pilnībā savietojams ar Windows, u.t.t., bet, ja runa iet par _drošību_, tad neviena no tām nav ņemama vērā.

#2 indeed @ 2012.02.04 00:01

runāt par drošību, nepieminot nix ir nekas vairāk par reklāmas kampaņu. Protams tāda suse vai debiānis nav daudz drošāki, bet Tev ir dota iespēja to padarīt drošāku tīri ar konfigurāciju, bez 3. personas iejaukšanās. Kāpēc lai kāds dotu datus Kaspersky tikai tāpēc ka tie cīnās ar tādiem pašiem spyware kā viņi?

#3 Ch @ 2012.02.04 11:06

@Neticis
@indeed

Puiši, kas pēc jūsu abu domām būtu vairāk sargājams? Dzelzis ar OSu, jeb cilvēks, kurš viņu lieto? ;)

#4 indeed @ 2012.02.04 15:07

#3 Un kas to spēj labāk par nix?

iptables -P INPUT DROP
iptables -P OUTPUT DROP
iptables -P FORWARD DROP

iptables -A OUTPUT -s trusted.domain -j ACCEPT
iptables -A INPUT -s trusted.domain -j ACCEPT

Ko tur vēl izglītot? "man iptables" būs daudz noderīgāka lasāmviela, garantēju!