Datuve :: Forums :: Datortehnika :: Problēmas ar SATA

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 100

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 100

Datuve.lv video
Top.LV

Problēmas ar SATA

Ievietoja: Anis @ 2015.10.31 13:14  

Sveiki! Ceru uz kāda palīdzību šādā jautājumā. Manam datoram (stacionārajam) uz mātes plates ir 5 SATA sloti, 2 no tiem ir zili (caurlaide 6 Gb/s), divi melni un viens sarkans (caurlaide 3 Gb/s). Datoram ir divi cietņi (SSD un HDD) un DVD, kuri ar mātes plati savienojami ar SATA. Taču visas trīs iekārtas reizē lietot nevaru (dators kādu no tām sāk neatpazīt vai vispār nestartējas). Kolīdz atstāju divas iekārtas - abus cietņus vai vienu cietni un DVD - viss ir ok, dators strādā bez problēmām. Esmu izmēģinājis pieslēgt iekārtas SATA slotos dažādās kombinācijās, esmu mainījis iekārtām vadus (šobrīd cietņiem ir 6 Gb/s vadi, bet DVD sarkans SATA vads), esmu mainījis BIOSā SATA iestatījumus (IDE, AHCI un RAID), bet pagaidām nekas nav sanācis. Manā aprobežotajā prātā :) idejas vairs nenāk, varbūt kāds var izlīdzēt?
Iepriekš pateicos par jebkuru padomu!

Komentāri:

#1 Haiduk @ 2015.10.31 14:15

DVD draivs!? patiešām viņa dēļ kāds iespringst.

#2 lobotomija @ 2015.10.31 16:00

Es skatītos uz barošanas bloku. Izlasot rodas iespaids ka vienkārši esošais baroklis netiek galā ar visām iekārtām.

#3 Anis @ 2015.11.01 19:57

lobotomija rakstīja:

Es skatītos uz barošanas bloku. Izlasot rodas iespaids ka vienkārši esošais baroklis netiek galā ar visām iekārtām.

Baroklis ir labs, nav no lētajiem, bet paldies par padomu, pārbaudīšu to.

#4 Asmodeus @ 2015.11.01 21:42

m/b noslēpums?

#5 lobotomija @ 2015.11.01 22:24

Anis rakstīja:

lobotomija rakstīja:

Es skatītos uz barošanas bloku. Izlasot rodas iespaids ka vienkārši esošais baroklis netiek galā ar visām iekārtām.

Baroklis ir labs, nav no lētajiem, bet paldies par padomu, pārbaudīšu to.

Jo dārgāks jo vairāk ierīces var piemaukt? :) Jeb tomēr jāskatās nevis uz cenu bet gan jaudu? Ja tev ir 450 w un tu gribi nobarot māteni, jaudīgu videokarti, 2 cietņus, cd dzini un varbūt vēl papildus ir dzeses ventilatori tad lai cik labu naudu maksātu baroklis tomēr tie W pietrūkst.

#6 dzeks @ 2015.11.14 16:54

domāju ka tev slave un master jumperi pareizi saliki.
Tikai CMOS jumperi pārslēgt u zmātes plates un biosa bateriju izņemt un ielikt lai konfigurāciju resetotu.

#7 jurro @ 2015.11.14 23:58

...domāju ka tev slave un master jumperi pareizi saliki. ...

 Atradīsi kaut vienu SATA HDD, kuram ir Master vai Slave džamperi :D ?
Bet par tēmu - piekrītu par barokļa jaudas nepietiekamību.