Datuve :: Forums :: Internets :: LMT interneta lejuplādes ātruma zudumi vakaros

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 119

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 119

Datuve.lv video
Top.LV

LMT interneta lejuplādes ātruma zudumi vakaros

Ievietoja: Alauksts @ 2015.04.01 12:20  

Lietoju LMT 4G rūteri, un no rītiem interneta ātrums ir normāls ap 12Mbps(intenets mājai 2 līdz 10Mbps), bet vakaros lēkā tā, ka brīžiem nokrīt pat zem 2Mbps, līdz ar to HD video noskatīties Youtubē ir grūti. Varbūt kāds var padalīties pieredzē, vai ir vērts likt to viņu antenu(vai tas ko dod), vai ir vērts ņemt to nākamo tarifu līdz 20Mbps, vai jāsamierinās ar situāciju, un vakaros jāstraumē 360p. videoklipi?
Citus provaiderus pagaidām vēl neizskatu, jo līgums ar LMT.

Komentāri:

#1 jurro @ 2015.04.01 12:39

 Likt antenu ir jēga tikai, ja nav pilna zona, bet starpība vakaros, kad visi dzīvo internetā, būs niecīga.
Fizikas likumus neviens vēl nav atcēlis un torņu/bāzesstaciju kapacitāte ir kāda ir, tādēļ jo vairāk pieslēgumu, jo ātrums krītas. Pāriet pie teļiem vai trana jēgas nav - tiesa, viņi 4G sāka vēlāk un šobrīd nav tik daudz lietotāju, bet tas ir pusgada/gada jautājums un būs tas pats gliemezis.
 Uzlikt torņos jaudīgākas iekārtas arī nav jēgas, jo uz torni ir nevis optika , jo pārāk dārgi un sarežģīti (ja nav valsts zeme, tad lielākā daļa zemes īpašnieku nekādus kabeļus rakt savos īpašumos neļaus, pats pazīstu dažus, kurus mēģināts pierunāt), bet radiolinks, kuram arī caurlaidība nav bezizmēra.
   Ja gribi skatīties/kačāt video - velc vien optiku.

#2 bykeda @ 2015.04.01 14:57

Shis fakts ir dzirdeets 99% lietotaajiem. Daudz maz bez bremzes ir veel tiem,kas dziivo piem. lauku rajonaa, un 4G tornja tuvumaa ir tikai kaadas 2-3 privaatenes. Tur slodze buus mazaaka,attieciigi tik liela bremze nebuus jutama.
Bet to,ko jurro teica, taa arii ir.

#3 Alauksts @ 2015.04.01 16:52

Ar to optiku ir švaki, Lattelecoms manā adresē piedāvā tikai Virszemes TV. Bija radiolinks no Baltcom, bet ar to bija vēl trakāk, līdz viņi atzina, ka nevar man nodrošināt signālu. Sākumā jau LMT 4g gāja lieliski, bet nu laikam ir jau kritiskā lietotāju masa savākta. Dzīvoju Mārupē.
Izskatās, ka būs jādraudzējās ar LMT arī turpmāk, jo lielāko daļu no diennakts tie 10-12Mbps tiek nodrošināti.

#4 jurro @ 2015.04.01 17:57

Njāa, Mārupē, cik zinu, diezgan čābīgi (bet atkarīgs no konkrētas vietas). Ja Lattelekom pat interaktīvo TV nepiedāvā, tad varbūt sazinies ar  EDAN - varbūt šie ko var piedāvāt.
http://www.edan.lv/?part=internet&lang=lat

#5 pilsbomzis @ 2015.04.01 17:59

Es sev šito http://www.dx.com/p/w435-4g-35dbi-sma-male-antenna-white-280477#.VRwGK…
piestutēju,ilgi mēģināju labu vietu atrast,liela izvēle nebija,vads nav garš.Signāls par pāris decibeliem labāks palika,tās zonas svītriņas vispār neizmainījās,bet ātrums gan palielinājās reizes trīs.Nu vienīgi vakaros ir tā 10/08mbit/s,no rītiem p[at līdz 35/15mbit/s.
Attālums līdz torni aptuveni 6 km.Antenna palīdz.

#6 Alauksts @ 2015.04.01 21:52

EDAN papētīju, bet viņiem pārsvarā optika,tātad daudzdzīvokļu nami, bet man privātmāja.
Pagājušo vasar, kad slēdzu līgumu par LMT rūtera nomu, testēju antenu(LMT ), bet nekādu redzamu starpību nejutu, jo man tornis(Mārupes ūdenstornis) diezgan tuvu, apmēram 1.5km, tagad domāju, sakarā ar LMT abonentu pieaugumu varbūt atkal paņemt to viņu antenu. Kaut gan redzams, ka pilsbomzim arī vakarā nokrīt ātrums uz 0.8mbit/s(ja tur nav drukas kļūda).
Jurro, kas ir #1 domāts ar pilnu zonu, vai tā signāla stipruma gaismas indikācija uz LMT rūtera, ja tā, tad man gan ar antenu, gan bez tās ir četri stabiņi no pieciem.

#7 jurro @ 2015.04.01 22:18

Jā, domāts bija, vai redzami visi "stabiņi". Nu četri "stabiņi" jau nav slikti, bet ja esi 1,5km no torņa - ar antenu jau nu vajadzētu būt visiem pieciem (ja vien nav priekšā dzelzbetona sienas, biezi koki, augstprieguma vadi u.t.t.). Nez vai daudz iegūsi, bet pamēģināt ar labu ārējo antenu varētu mēģināt sameklēt vietu, kur nekas neaizsedz torni.

#8 Alauksts @ 2015.04.02 09:35

Paldies par padomiem, būs jāpadarbojas ar antenu pagaidām, un optikas izplatības gaidām nākotnē.

#9 Alauksts @ 2015.04.09 09:35

Vakar, kad Lattelecom birojā interesējos par interneta iespējām manā adresē, noskaidroju, ka Lattelecoms līdz gada beigām taisās Rožu-Lielās ielas rajonā Mārupē izbūvēt un piedāvāt internetu ar optiskā kabeļa palīdzību arī privātmājām.