Datuve :: Forums :: Datortehnika :: Windows XP iekš My computer neparādās jauns ārējais cietais disks 4 Tb

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 42

Datuve.lv video
Top.LV

Windows XP iekš My computer neparādās jauns ārējais cietais disks 4 Tb

Ievietoja: ivchixxx @ 2015.01.07 17:14  

Pievienoju jaunu ārējo cieto disku Toshiba HDWC240EK3J1 4TB Stor.e Canvio USB 3.0 3.5, uzinstalēju,viss notiek,disks darbojas,lampiņa deg,bet "My computer'' tas neparādās! Ko darīt? Man ir Windows XP.

Komentāri:

#1 jurro @ 2015.01.07 19:58

Nu nevajadzēja pirkt 4TB, iepriekš nepainteresējoties vai derēs. Īsumā -  nestrādās ar XP (un ne ar vienu 32 bit OS) HDD, lielāki par 2.2 TB, jo tie ir veco MBR partīciju "griesti",  tev vajag obligāti 64 bit Vistu, W7 vai W8/8.1 un uz HDD nevis MBR bet moderno GPT partīciju (kas iespējama tikai iepriekš nosauktajām OS).
Ja gribi saprast sīkāk > Google > HDD 2.2TB limit  un gpt partition  > lasi un priecājies.
  Risinājums varētu būt (neesmu pārliecināts vai nostrādās), pieslēgt HDD pie kādas kastes ar 64 bit W8.1 un izveidot divas 2TB vecā MBR tipa partīcijas.

#2 pirsik @ 2015.01.07 21:47

Parakājies internetā, gan kādam workarroundam jābūt, vispār šis tak ir ārējais hdd ar USB pieslēgvietu, nevis iekšējais, nevajadzētu būt sarežģīti 'dabūt pie dziesmas' arī uz vecāka datora.  Intereses pēc vari paskatīties Disk Managementā vai burts piešķirts un ko tur uzrāda. Ja operētājsistēmas limits ir tie 2TB kā #1 raksta un ar XP neko nepanāksi, ieraksti Live CD ar modernu OS USB puļķī vai pieslēdz pie mūsdienīga datora ar Win7/8.1, atkarībā kas tev vairāk pa rokai un sadali hdd 2 pārtīcijās, 100% pamācības vari atrast google, ne tu vienīgais ar šādu problēmu būsi ieberzies.

#3 jurro @ 2015.01.07 22:58

Tas attiecas arī uz ārējiem HDD - 2,2 TB un un basta.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/295845-32-external-limit

#4 scAvenger @ 2015.01.10 10:06

Interesanti. Man ir 32 bit Win7, 4 TB iekšējais disks iet bez problēmām, 3 TB ārējie arī ir sprausti, viss strādā. Ko es daru nepareizi? Vai arī problēmas sāksies, kad ierakstīto datu daudzums sasniegs 2,2 TB?
http://www.bildites.lv/viewer.php?file=p8w5fixqh4lpf8v7rpf7.jpg

#5 jurro @ 2015.01.10 13:30

Nu tātad esi izveidojis GPT partīcijas vai kaut ko nopietni izmainījis OS reģistrā, citādi tas nav iespējams. Microsoft sakā tā:

Overall requirements for a non-bootable data volume
For a system to be able to address the maximum capacity of a device that has a storage capacity of more than 2 TB, the following prerequisites apply:
   The disk must be initialized by using GPT.
   The Windows version must be one of the following (32-bit or 64-bit, unless otherwise noted, but including all SKU editions):
       Windows Server 2008 R2 (only 64 bit version available)
       Windows Server 2008
       Windows 7
       Windows Vista

 

#6 scAvenger @ 2015.01.10 14:35

Reģistrā tai sakarā noteikti neesmu līdis, GPT partīcija — var jau būt, katrā ziņā neatceros. Cik sapratu, 64 bitu sistēmu vajag, lai varētu no tāda liela diska būtoties, man būtojamais disks ir 1 TB. Ārējie 3 TB USB diski (kaut kādi WD MyBook ar ārējo barošanu) ir sprausti klāt bez pārformatēšanas, kā no veikala. Nekādu problēmu.

http://www.bildites.lv/viewer.php?file=pz4lkdmiagbnwh600w3.png

#7 pirsik @ 2015.01.10 21:46

Lai boototos no 4TB partīcījas, tur šķiet jauno UEFI biosu vajadzēja, plus ja tev 4TB iekšējais disks iet bez problēmām, tad tev ir diezgan jauns dators (i3, i5 vai kaut kas cits no tā laika), jo vecākos datoros bioss tādu 4TB hdd sapņos nebūs redzējis un kritīs panikā, ja tādu pieslēgsi :P