Datuve :: Forums :: Operētājsistēmas :: Ubuntu pret WINxp

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 41

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 41

Datuve.lv video
Top.LV

Ubuntu pret WINxp

Ievietoja: ebarons @ 2013.11.27 20:28  

Sveiki!
Es vēlos atinstalēt winXP un uzinstalēt Ubuntu operētjāsistēmu. Kā man to darīt? Varbūt varat pa soļiem uzrakstīt kā to darīt?

Komentāri:

#1 bykeda @ 2013.11.27 21:34

ieejams iekss ubuntu.com,nokachaajam softu ,ierakstam iekss CD vai USB un bliezzam pa virsu XP....http://www.youtube.com/watch?v=SNtsY5afr3E

#2 ebarons @ 2013.11.27 22:03

bykeda rakstīja:

ieejams iekss ubuntu.com,nokachaajam softu ,ierakstam iekss CD vai USB un bliezzam pa virsu XP....http://www.youtube.com/watch?v=SNtsY5afr3E

Bet portatīvais dators pietiekami vecs, nav tā, ka baigi kārtos, bet reizēm ielago.
Tomēr, ja uzinstalēs pa virsu ubuntu varētu kļūt lēnāks, ne?

#3 Lielkuilis @ 2013.11.28 01:22

Ubuntu vari arī palietot no tā paša CD/USB un paskatīties apmēram kā uz konkrētā dzelža darbosies.
Ja švaki ar pavilkšanu, tad vajag ņemt kādu vieglo. Kaut vai to pašu Lubuntu.

Un ja nevajag nekādus datus no tā datora saglabāt, tad vari uzreiz izvēlēties un instalēt Windows vietā - tas tiks nolikvidēts uz vella paraušanu. Nav nekāda atinstalēšana, lai kas ar to arī būtu domāts, vajadzīga.

#4 karburators @ 2013.11.28 18:42

Nu ja tā rakstāmmašīna Tev  lago ar XP tad ar to Xujuntū viņa nokārsies pilnīgi, labāk nemaz nesāc , ietaupīsi 1 dienu no savas dzīves:)

#5 ebarons @ 2013.11.28 20:06

karburators rakstīja:

Nu ja tā rakstāmmašīna Tev  lago ar XP tad ar to Xujuntū viņa nokārsies pilnīgi, labāk nemaz nesāc , ietaupīsi 1 dienu no savas dzīves:)

Nu, diena nepagāja, bet tomēr uzliku un tik pat ātri arī noņēmu. Windows tomēr pārāk smags, lai abus reizē darbinātu. Nepiekritīšu, ka ubuntu ir štrunts, jo tā ir daudz vieglāka par citām operētājsistēmām.

#6 Lielkuilis @ 2013.11.28 23:09

ebarons rakstīja:

Nu, diena nepagāja, bet tomēr uzliku un tik pat ātri arī noņēmu. Windows tomēr pārāk smags, lai abus reizē darbinātu. Nepiekritīšu, ka ubuntu ir štrunts, jo tā ir daudz vieglāka par citām operētājsistēmām.

Kas ir tie abi, kas reizē tika darbināti? Linux un uz tā virtuālajā vidē XP?

#7 jurro @ 2013.11.29 08:29

Gan jau pacenties uzinstalēt nevis tīru bubuntu, bet  ar Wubi uzlicis kā XP softu :D.Tad nav ko brīnīties.
Bet vispār tiešām - ja dzelzis vecs un švaks - bubunts nav saprātīga izvēle.  Linux pasaulē Ubuntu ir tas pats, kas Vista windows vidē - milzīgs, gļukains, resursus rijošs klucis.

#8 romajo @ 2013.11.29 21:07

Paprovē fuduntu http://distrowatch.com/table.php?distribution=fuduntu
kakraz domāts pavājākiem dzelžiem.

#9 Govrix @ 2014.03.29 21:54

Man mājās ir viens pensionārs (CPU athlonxp 1,3 256 RAM AGP NVIDIA 32mb) un stāv ubuntu 12.04 ar Gnome3 un lido kā zvērs, labāk par XP, vajag tikai mācēt nokonfigurēt un tad jau strādā. Uz cita kompja ir 13.10 un tas ar lido, viss strādā un sūdzību nav, draugi par MS logiem visu laiku sūdzas, bet man viss strādā un jau 7 gadus negribu atgriezties uz windows

#10 jurro @ 2014.03.30 09:23

   Nav jau normāli celt augšā mironi, bet ja kāds raksta totālu marazmu, nervi neiztur.
Strādā 7 gadus ? Un tagad pasaki, ko tu uz to Linux Vista (kaut gan nosaukt Ubuntu par linux ir ņirgāšanās) dari, izņemot spamošanu internetā un pr0n skatīšanos ?  Es piemēram, jau no 1997. gada ik pa laikam paskatos, kas jauns, bet tikpat ātri arī nonesu - lietojamu sofu (ja neskaita mājsaimnieču līmenim) tur nav un nekas nemainās jau gandrīz 20 gadus.
Gribi oponēt ? Nu ka žigli nosauc softu, kurš FullHD video apstrādei kaut tuvu ir Premiere, AviD, Final Cut iespējām. Vai Photohopam līdzvētīgs? Cinelerra, KDEnlive? Gimp?  Tie ir profesionāli lietojami softi :D ???? Varbūt Libre Office ir profesionāli lietojams softs?
 Protams, specifiski pro softi ir - un pat labāki kā windows videi. Kaut vai tas pats Avatar tika renderēts Linux vidē, klasterī ar pāris simtu datoriem, simtiem GB RAM u.t.t. (ir info netā, meklē, ja gribi) - bet mājas lietotājam softu nav un, visticamāk, nebūs.
Tu te ieminējies par .docx.  Labi, kaut vai parasto doc vai xls failu, kurš satur vismaz 200 lapas, kaudzi tabulu, grafiku, formatējumu  padarbināt un Libre Office vai otrādi - un tad arī sāc muti vārstīt.

#11 Spook87 @ 2014.03.30 12:48

@#8: Veciem dzelzhiem tas NAV domaats. Shie ir!
http://distrowatch.com/search.php?category=Old+Computers

#12 mursmurs @ 2014.03.31 11:58

izmēģini ReactOS

minimālas prasības

#13 Govrix @ 2015.02.02 01:18

jurro rakstīja:

Nav jau normāli celt augšā mironi, bet ja kāds raksta totālu marazmu, nervi neiztur.
Strādā 7 gadus ? Un tagad pasaki, ko tu uz to Linux Vista (kaut gan nosaukt Ubuntu par linux ir ņirgāšanās) dari, izņemot spamošanu internetā un pr0n skatīšanos ?  Es piemēram, jau no 1997. gada ik pa laikam paskatos, kas jauns, bet tikpat ātri arī nonesu - lietojamu sofu (ja neskaita mājsaimnieču līmenim) tur nav un nekas nemainās jau gandrīz 20 gadus.
Gribi oponēt ? Nu ka žigli nosauc softu, kurš FullHD video apstrādei kaut tuvu ir Premiere, AviD, Final Cut iespējām. Vai Photohopam līdzvētīgs? Cinelerra, KDEnlive? Gimp?  Tie ir profesionāli lietojami softi :D ???? Varbūt Libre Office ir profesionāli lietojams softs?
 Protams, specifiski pro softi ir - un pat labāki kā windows videi. Kaut vai tas pats Avatar tika renderēts Linux vidē, klasterī ar pāris simtu datoriem, simtiem GB RAM u.t.t. (ir info netā, meklē, ja gribi) - bet mājas lietotājam softu nav un, visticamāk, nebūs.
Tu te ieminējies par .docx.  Labi, kaut vai parasto doc vai xls failu, kurš satur vismaz 200 lapas, kaudzi tabulu, grafiku, formatējumu  padarbināt un Libre Office vai otrādi - un tad arī sāc muti vārstīt.

Gandrīz gadu nebiju un te izlasu kaut ko šitādu! :)

Par 7 gadiem minēju to ka ar Linux strādāju jau 7 gadus (uz visiem saviem datoriem) un netaisos atgriezties atpakaļ pie windows!
Ubuntu ir Linux, jo strādā uz linux kodola. Linux nav visa sistēma, bet gan kodols pēc kura algoritmiem tiek darbināti visi pārējie faili! Katrs distributīva ražotājs tālāk izvēlās ar kādām programmām un kādiem parametriem apšūt to linux kodolu!
Lietojamu softu var atras vienmēr, galu galā pastāv arī WineHQ, kas strādā nevainojami ar 99,9% logiem paredzētā softa!
Var arī meklēt tieši linuksam paredzēto universālo instalācijas arhīvu, ja nevari atrast tieši priekš tā distributīva paredzēto!
Adobe netaisa linuksam paredzētu softu, jo visi viņu softi lieliski strādā caur Wine, pie tam vēl ātrāk nekā uz tāda paša datora windows vidē (tas ir pārbaudīts)!
Kādas tev ir problēmas ar Libre Office?? Gribi pateikt, ka MSOffice var paveikt vairāk??? Varbūt tur var apstrādāt tekstu ar domu spēku???
Kur es ieminējos par .docx??? Līdz šim lielākais dokuments sastādīja ~130 lapas un strādāja bez aizķeršanās! Atsūti man 200 lapu dokumentu un es to mierīgi varēšu apstrādāt.
Par avataru es zinu, tas nav vienīgais piemērs, jo pa lielam visas filmas renderē linuksā un visus specefektus arī zīmē tur pat. Spēles tiek izstrādātas tur pat un daudz ko citu arī dara Linux vidē, lai jums būtu vieglāka un jautrāka dzīve!
Iesaku tev http://www.visaszales.lv/Z%C4%81les/Anti_stress/4416 vai vismaz pabeigt skolu, jo izskatās, ka lasīt māki, bet neko nesaproti. Izskatās, ka es tev saku par lāpstu, bet tu man pretī saki, ka ar spaini nevar rakt!

#14 jurro @ 2015.02.02 14:56

Lasu tavu palagu un prātā ienāca epizode no darba - ilgus gadus strādājošs kolēģis stāsta jaunajam, kā izdarīt kādu lietu. Atbilde - nemāci mani, es te jau otro gadu strādāju - uz ko kolēģis domīgi novilka - njāa, ko tad es te ar saviem tikai 40 gadiem :D.
 Nu ko, es savu pirmo Linux (Caldera) uzinstalēju, ja nemaldos 1996. gadā, tad sekoja Mandrake, Slackware, Suse - tagad Debian un tavs

Ubuntu ir Linux, jo strādā uz linux kodola. Linux nav visa sistēma, bet gan kodols

izraisīja neviltotu smīnu, bet nu labi, paliec pie savām domām, tikai atkal asociācija - jā Ubuntu ir Linux , tāpat kā Vista ir Windows, tika - abi ir vislielākās neveiksmes savā sfērā.  Ja tiešām gribi normālu linux - lūdzu - tīrs Debian, Gentoo, Slackware - bet tur jau laikam saprašanas par maz. Ja tā - nu tad Mint - uz Ubuntu bāzes, bet trīs galvas augstākā līmenī.
   Tālāk - ne mirkli neapšaubu Linux kvalitāti kā tādu - kā serveru OS lieliska, būtu arī uz darbstacijām, ja būtu jēdzīgi softi (nesatraucies, ir pamatīgi izpētīti gan konkrēto OS repozitiriji, gan citas vietnes - bet kā teicu - softi ir, bet mājsaimnieču un blondu sekrētāru līmenim (te domāju parastam lietotājam, nevis Holivudai, FIB, u.c. specifiskām vajadzībām veidotos un parastam lietotājam nepieejamus).
  Par Wine:  Emulēt  vairākus K vērtus softus, kas veidoti nepilnu simtu vērtai OS tikai tāpēc, ka žēl tas simtnieks - tas jau ir mazohisms.
 Neesmu gan mēģinājis, vai Adobe Cloud vispār  uz Wine var palaist (pēdējais, ko mēģināju emulēt bija Photoshop 7, bet bija problēmas ar daudziem pluginiem), bet nu OK.
  Neesmu tagad pētījis(nav laika, jāstrādā), bet vai emulēts Premiere spēs izmantot CUDA iespējas, ja pat kārtīgs VGA ražotāja draiveris Linux videi nav atrodams?
Vai Premiere Pro spēs kā pluginu darbināt MercalliProDad v2 stabilizatoru ?
 Vai Linux vidē pilnvērttīgi varēsi darbināt  ReflectaCrystalScan7200 + ice skaneri, īpaši ar pilnvērtīgu SilverFast Ai Studio 8 atbalstu ?
Vai jaunākajā Photoshop vai Lightroom  versijā caur Wine darbosies kaut vai Imagenomic Portraiture, Imagenomic Noiseware, Tiffen Dfx v3 u.t.t. ?
  Lai tev būtu skaidrs - jau kādus 20 gadus man algu maksā tieši par grafikas/videoapstrādes darbiem un šī ir tikai daļa no lietotajiem softiem - gan uz Mac, gan Win.  
Un tagad pierādi, ka tas viss uz Linux darbojas ja ne ātrāk un labāk, tad vismaz tajā pašā līmenī vai atrodi iespēju un ātrdarbības ziņā līdzvērtīgu vai labāku softu Linux vidē. Vari necensties - neizdosies. Nu tad par ko strīdies?
Man uz mājas kastes Linux kā otrā OS ir jau sen - noder, lai papētītu ko jaunu, vai paklejotu pa apšaubāmām lapām. Tas arī viss.
 Protams, ja es būtu programmētājs, admins, hvz kas vēl, kam Linux vidē softi ir OK - neko neteiktu, bet manam darbam neder un arī Libre Office - ne jau 100 vai 1000lpp tur svarīgas, bet kas tajās - un tas ka sarežģīti, tabulām, attēliem, formatējumiem piesātināti dokumenti agrāk vai vēlāk visu uzkar, šķiet tikai tev ir jaunums.

#15 juserians @ 2015.02.03 08:06

Ubuntu ir labākais Linuks majas lietotajam, neklausies ko te dazi kraninju staipitaji murgo.
Linux Mint ar nav slikts - uz Ubuntu bazets.
Vajakiem kompjiem - Lubuntu.