Datuve :: Forums :: Programmatūra :: OS un progas priekš Asus EeePC - HELP!

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 70

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 70

Datuve.lv video
Top.LV

OS un progas priekš Asus EeePC - HELP!

Ievietoja: Snjabis @ 2013.02.13 15:51  

...pieklīda man Asus EeePC (Atom1,6GHz 1GB.RAM, 4 un 8 GB SSD(HDD)) ar pussprāgušu Win XP.
Doma ir uz tā 8 Gb diska uzlikt kko mazu, bet puslīdz fiksu. Vai labāk likt to pašu XP, jebšu Win7 mini - kas būs fiksāks? Un kādas mazas "pamatprogrammas" vēl ir dabūnamas? Apzinos, ka "monstrus trenkāt" uz šitā mazā nevarēs, bet netā sēdēt, vai sacerējumus rakstīt gan gribētos.

Komentāri:

#1 Snjabis @ 2013.02.13 16:05

Jautājums nr.2 - kā var no "fleškas" ielādēt Win? iekopēju, bet tas ir "nedzīvs" - kā to var uztaisīt par boot?
Kādreiz diskus tīrīju ar fdisk, tagad piemirsies kā tikt līdz tam. Kaut kur jau tas droši vien, ka ir rakstīts, bet pēc padsmit minūšu neveiksmīgas meklēšanas, teikšu kā ir, slinkums piemetās. Droši vien, ka citam tas ir eļļemetāri. Paldies.

#2 jurro @ 2013.02.13 16:16

1. Lai instalētu uz Eee PC, instalācijas USB ir īpaši jāsagatavo - un tas nav pārāk vienkārši. Google ir tavs draugs - ieraksti "i nstall windows xp eee pc usb " un priecājies.
http://www.wikihow.com/Install-Windows-XP-on-an-ASUS-Eee-PC-Using-a-US…
2. HDD formatēšana (arī partīciju dzēšana/veidošana) izdarāma instalācijas laikā, kāds vēl fdisk ? DOS laiki sen pagājuši.

#3 Snjabis @ 2013.02.14 01:01

Pašlaik veiksmīgi izmantoju progu - Windows7-USB-DVD-tool.exe - ar kuru no iso faila UL7-SP1-x86-x64-RU-EN-SM-121129.iso pārveidoju iekš fleškas dzīvotspējīgā bootfailā.
Tā proga ir brīvi novelkama no http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbd… ja ir legāla Win versija. a ja nav, tad caur Googles mammu var atrast alternatīvas. derot arī priekš citām OS, lai no USB instalētu. Ceru, ka šī info noderēs arī citiem.
win7 mini ir diezgan ātrs, nez kāds būtu xp mini? tagad jāpameklē kāda mini rakst. proga - tipa words u.c

#4 romajo @ 2013.02.14 08:32

Progas jau var dzenāt portablās lai taupītu vietu uz ssd http://portableapps.com/ .

#5 Snjabis @ 2013.02.14 13:56

#4 - paldies par ideju.
a st. citu - kāda starpība lietošanas u.c. ziņā ir portablajām no uzinstalētajām? ar ko tās ir "sliktākas"?
man galda kompī ir dažas portablās iekopētas uz diska. ieslēdzu tik tad, kad vajag. pārējā laikā tās nepiesārņo sistēmu un nevajadzīgi nonoslogo resursus. ja kļūdos, domādams, ka tās tāpēc ir labākas par uzinstalētajām, tad lūdzu palabojiet.

#6 Forgots @ 2013.02.14 16:08

Labojums - Portatīvās programmu versijas veido ne jau tādēļ lai kopētu uz sava diska kas aizņem vietu bet gan lai tās lietotu no ārēja datu nesēja (fleškas, ārējā cietņa utt). Tavā gadījumā tieši tas risinājums lai nepiedzītu mazo cietni pilnu ar programmfailiem, uz cietņa OS bet programmas no ārējiem datu nesējiem portablās.

#7 Snjabis @ 2013.02.14 18:37

jā, jā, sapratu. par mazo kompi, tieši tā.
to iepriekšējo komentu es par lielo kompi, kuram ir pāris terabaitu brīva vieta iekšās, un tās portable vnk. toreiz pagadījās pa rokai, tāpēc man ērtāk, ka tās ir pieejamas uzreiz, un nav vienmēr jāmeklē kur fleška mētājas :)

 tik gribēju saprast,- kāda vēl ir atšķirība, lietojot portable versiju ikdienā uz normāla lieluma kompja. varbūt tās salīdzinot ar instalētajām, lēnāk strādā, vai kā citādi ir apdalītas? t.i - kāpēc "jāmokās" ar ieaušanu iekš Win, ja var lietot tāpat?

#8 Forgots @ 2013.02.14 21:20

Atkārtošos - Portatīvās programmu versijas veido ne jau tādēļ lai kopētu uz sava diska kas aizņem vietu bet gan lai tās lietotu no ārēja datu nesēja (fleškas, ārējā cietņa utt).

Atšķirība ir tajā ka port.versijas netiek sasaistītas ar tavu OS, tātad ja port. progai vajag kādu papildus iespēju no tava OS tad var rasties problēmas.

Katra proga veido kaut kādas lietošanas pēdas kā logfailus, tempfailus un citu drazu. Ja instalētām progām tu to izdzēs ar OS vai palīgsoftiem tad port. versijām dzēsīsi pats ar rociņām no mapēm kur viņas bāzētas.

#9 NightWolf @ 2013.02.14 21:48

Snjabis - No kuras puses esi?
Tajam portikam gadījumā vēl nav SD karte 32 GB?

Ja ir, tad necenties un met ārā to mēslu :D

#10 ob1 @ 2013.02.16 13:45

Man ir tāds pats, tikai ar lielāku disku. XP iet ļoti labi, W7 biju uzlicis - piebremzē.
Jāpiebilst, ka XP pamatīgi jākonfigurē, lai dabūtu ātrumu.

#11 Snjabis @ 2013.02.20 20:47

#9 - it kā pa laikam ap Cēsīm ganos, bet SD kartes gan šamam nav. ir tikai caumurs, kur to var iebāzt :) kāpēc jautā?

bišku aplauziens - W7 ir ātrs tikai pliks. ja uzliek minimālu ofisu, acdsee5 un fairfoxsi, tad sāk pamatīgi bremzēt, jo resursu nepietiek. meklēšu kādu apgraizīto xp versiju. mož kkādu geimeru variantu.

#12 links @ 2013.02.20 22:14

acdsee vietā pamēģini pikasu.

#13 NightWolf @ 2013.02.21 13:06

Snjabis
Nu es speciaāli novilku XP priekš šī ee pc!
1. WIFI nestrādāja, jo draiverus nevarēja uzlikt, bet uzliekot parasto xp viss aigāja ar tiem pašiem draiveriem..
2. Sistēmu uzliku uz SSD 8gb moduļa un Dieva dēļ, neko citu neliec tur, jo XP zem 5gb sāk bremzēt..
3. Ieķēru SD karti 32GB 10 klasi 144x un tāpatās tur instalētais firefox tur vilkās kā slims suns uz kapiem.
4. Spēles un šis dators ir nesamērojamas lietas, jo tur ir 8GB ssd + Intel Atom sūda 1.4Ghz