Datuve :: Forums :: Operētājsistēmas :: Ubuntu 12.10 32 bit ātrums

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 95

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 95

Datuve.lv video
Top.LV

Ubuntu 12.10 32 bit ātrums

Ievietoja: izluks @ 2013.01.27 13:28  

Pieredze ar linux man ir ļoti maza, jeb pareizāk nekāda, pašizglītošanās nolūkos nolēmu pamēģināt. Uzstādīšana bija ļoti vienkārša, tikai nezinu vai ir jāveic kādas darbības pec uzstādīsanas? Man nezkāpēc likās, ka linux ir ļoti pat šiverīgs, bet aplikāciju atvēršana un viss pārējais ko mēģinu darīt, man liekas ļoti lēnu... Lai uzstādītu utorrent man vien bija jāpavada ~10 minūtes :D nu tas saprotu ar laiku pierastu un tas notiktu atri, bet pati OS vai kā viņu saukt, nu ir ļoti lēna ja salīdzina ar windows 7 Dators vecs vectētiņš, Toshiba Sattelite A100 intel versija, 1,8 c2d.operatīvā atmiņa 3 GB. Sistēmas prasības pilnība atbilst, bet velkas viss nežēlīgi... Jautājums, tā jābūt vai man nav lemts pie unix sēdēt?

Komentāri:

#1 Jaanis @ 2013.01.27 13:33

Vari pamēģināt uzlikt Xubuntu, vai Lubuntu tiem ir jābūt žiperigākiem.
Torrent klients jau tur ir iebūvēts by default - Transsmission. Utorrentam līdzīgu klientu - Deluge var var uzlikt programmatūras centrā, bet labāk ir dabūt deb no ppa lapas un ar pāris klikšķiem uzinstalēt.

#2 jurro @ 2013.01.27 13:36

Ubuntu Linux pasaulē ir tas pats, kas Vista Windows pasaulē - ar gļukaini drazu pārbāzts, līdz galam nenostrādāts sūds.  Liec Mint (ir gan uz Ubuntu bāzes, bet vismaz normāli nostrādāts), vai tīru Debian un pats sainstalē ko un kā vajag.

#3 Jaanis @ 2013.01.27 13:44

Beidz pārspīlēt, man tieši Mints likās pārbāzts ar kaut kādām nevajadzīgām mint-programmiņām, ko šie paši tur uzražojuši un salikuši. Dažas lietas mintā var būt labāk nostrādātas. Bet, neko pārāk labāku par parasto Ubuntu iesācējam nesaskatīju. Ir vērts pašam pamēģināt visus un tad izlemt.

Ja daros švaks, tad no lietotājam draudzīgajiem - Xubuntu labi padevies, tiesa palicis smagāks, vai galīgi švakam datoram, tad Lubuntu. Mintam arī bija xfce un lxde laidieni. Parastais Ubuntu ar Unity nav tas labākais vecam datoram.

#4 Jaanis @ 2013.01.27 14:04

Kubuntu ir no smagajiem.

#5 izluks @ 2013.01.27 14:05

Jaanis rakstīja:


Torrent klients jau tur ir iebūvēts by default

Es to uzstādīšanu tikai tā humoram pieminēju, manai nezināšanai nav nekāda sakara ar OS veiktspēju vai tml.
jurro rakstīja:

Ubuntu Linux pasaulē ir tas pats, kas Vista Windows pasaulē

Es pirms liku Linux palasīju un vispopulārākais man izskatījās, ka ir tieši Ubuntu, tad KĀPĒC? Es protams neapgalvoju, ka tā nu tagad ir, bet tad ko īsti labāk izvēlēties? Ubuntu saku uzreiz nepātīk ātrdarbība... Windows 7 un orģināli kas nāca datoram XP daudz ātrāk arī ieslēdzās.

#6 Jaanis @ 2013.01.27 14:18

Varbūt instalējot ieķesēji kriptēt Home partīciju? Ieliec attēlus no disku utilītas, ubuntu meklētājā ieraksti "disk", vai partīcijas pareizi saveidotas. Pārliecinies, ka video draiveri uzlikti restricted drivers veidnī.

Bet, vispār pat Ubuntu nevajadzētu būt lēnākam par W7. Ja joprojām lēns, tad jāliek kāds vieglāks de/distro.

#7 izluks @ 2013.01.27 14:27

Nē kriptēšanu es neieslēdzu bet es ieķeksēju LVM...

#8 izluks @ 2013.01.27 14:36

Vēl jautājums, kad terminālā raksta paroli, tā ir jābūt, ka es to neredzu, respektīvi es ierakstu paroli, nospiežu enter viss aiziet, bet tas nekādi neatainojas... nezinu kā paskaidrot...

#9 Jaanis @ 2013.01.27 14:39

Tam tā jābūt.