Datuve :: Forums :: Arhīvs :: Asus X501A 'x501a1' (nozaudēts HDD) *BIOS

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 118

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 118

Datuve.lv video
Top.LV

Asus X501A 'x501a1' (nozaudēts HDD) *BIOS

Ievietoja: WUKONS @ 2012.09.21 06:15  

Labrīt,
Jau visu nakti ņemos ar šo lapsi un nekā netieku skaidrībā, kā pie velna var *pazudēt HDD. Lieta tāda ka jūzeris visticamāk mistiskā veidā izdzēsis Boot opšnu, bet saka jau ka neko nezin un nekā nav darījis (tas protams nepalīdz).

Iekš biosa hdd nav redzams, arī pēc Bios update ar MB fīču Easy Flash hdd neparādas. Pie gūgles tantes šodien izlasīts daudz, bet viss beidzas pie AFUDOS, ko es protams nevaru izveidot netiekot iekš OS (varbūt kļūdos). Tad nu esmu šeit pēc *brutāla veida kā pāršūt Biosus, jo neredzu citu veidu kā atrast HDD. Protams tika lasīta infa tieši par HDD *pazaudēšanu, bet ne tur recovery, ne tur kas.
Atļāva man zaudēt lapša nevainību, tātad varētu izraut HDD un to noformatēt pie stacionārā, tad likt atpakaļ un visam vajadzētu būt čiki piki, bet es NElapšu jūzeris nejēdzu viņu atvērt (civili).
Lai cik tas slimi neizklausās, nav gūglē info par šī modeļa atvēršanu.

Ērtāk droši vien būtu pārlikt (pāršūt) Biosus, bet doma par HDD formatēšanu man patīk labāk.
Ieteikumi?
Paldies.

Komentāri:

#1 Prettripers @ 2012.09.21 09:16

Ko tu dariji visu nakti? Tur pusstunda darba. Cik reallocated sektorus rādija?
Neuzskati par svarīgu pieminēt lapsas modeli?
Nesaprotu kapēc tādiem nejēgām cilvēki uz tic kompjus. Pašuj vel BIOSu, jā, un nograuj komi pavisam. Iesaku izvēlēties trešo BIOSu.

#2 WUKONS @ 2012.09.21 09:28

Prettripers rakstīja:

Ko tu dariji visu nakti? Tur pusstunda darba. Cik reallocated sektorus rādija?
Neuzskati par svarīgu pieminēt lapsas modeli?
Nesaprotu kapēc tādiem nejēgām cilvēki uz tic kompjus. Pašuj vel BIOSu, jā, un nograuj komi pavisam. Iesaku izvēlēties trešo BIOSu.

Lasīju, lasīju visu nakti.
Kas ar tiem sektoriem? (dunno)
Modelis threada nosaukumā?

Datuves gudrinieku komentāri man vienmēr patikuši, visi kas te griežas pēc palīdzības 99% gadījumos tiek nokristīti par nejēgām, lašarām, lauķiem un miskastniekiem. (y)
Nezināšana nav līkrocība.

Ko, ko Tu iesaki?

#3 jurro @ 2012.09.21 09:47

Pati pirmā doma - ka HDD varētu būt "atdevis galus" - neienāca prātā?  Ieboototies no kāda :Live CD un apskatīties nevarēji ? 99,99% ar BIOS pāršūšanu tur nekāda sakara, ar konfigurēšanu gan varētu būt.
Pie tam - HDD IDE vai SATA? Attiecīgi BIOSā atšķirīgi meklējami.
Bet - ja neproti pat ik elementāru lietu kā izņemt HDD - meklē vien kādu, kurš tiešām ko saprot.

jūzeris visticamāk mistiskā veidā izdzēsis Boot opšnu

Ko ar šito gribēji tekt ? Kāds sakars ielādes sektoram ar BIOS ?
http://www.manualowl.com/m/Asus/X501A/Manual/284718

#4 WUKONS @ 2012.09.21 09:59

jurro rakstīja:

Pati pirmā doma - ka HDD varētu būt "atdevis galus" - neienāca prātā? 99,99% ar BIOS pāršūšanu tur nekāda sakara, ar konfigurēšanu gan varētu būt.
Pie tam - HDD IDE vai SATA? Attiecīgi BIOSā atšķirīgi meklējami.
Bet - ja neproti izskrūvēt 2 skrūves (visticamāk) un izņemt HDD - meklē vien kādu, kurš tiešām ko saprot.

Kā jaunam lapsim HDD var atdot galus? 1:1000000
Nav sakara ar BIOS? Es domāju tā ir viena no izejām no šīs situācijas, otra ir HDD formatēšana, bet kā atvērt *case rižais jenots vien zin. Un kā pāršūt BIOS šinī gadījumā, man arī īsti nav skaidrs.
SATA - AHCI

Pirms tik gudri bliez pa pogām, būtu kaut paskatījies kas ar to modeli, nu nav tur 2 skrūvīšu.


Kāds sakars ielādes sektoram ar BIOS ?
http://www.manualowl.com/m/Asus/X501A/Manual/284718

Vnk. šim biosam ir iespēja izdzēst boot optionu, tādejādi domāju aizvākt HDD?
Ko man ar to manuāli darīt? Ir tur jau pabūts.
Un nestāsti pasakas, ka tur ir atbilde uz manu problēmu.

#5 jurro @ 2012.09.21 10:30

1.  HDD (arī kāda cita komponente) var nosprāgt arī, tikko no veikala pārnests - nekā dīvaina.
2. Ja jauns lapsis - tad kāpēc gribi izdarīt visu, lai zaudētu garantiju, nevis nes uz servisu ? Pats pēc tam maksāsi par remontu ?
3. Jautāju vēlreiz - kāds sakars tavam "Boot option" (lai ko tu ar to būtu domājis, bet gan jau bootablo iekārtu secību), ar HDD uzrādīšanu BIOSā ?  
4. Manuālī ir redzams vāciņš, zem kura atrodas HDD.
5. Nu taču skaidri redzams, ka neesi datorspecs - tad kāpēc nesameklēt kādu, kurš saprot ko dara? Un tas nebūt nav uzbrauciens, bet fakta konstatācija.

#6 WUKONS @ 2012.09.21 10:45

Cik sapratu garants viņam iekš UK.
Nea, ne gluži to, bet ok. Uzstādīt HDD? Kas tas tāds. Nav tur 100 un 2 dažādi veidi, ir viens, tad kā to varētu izdarīt nepareizi. Bootablā secība, ā, teicu taču ka viņa tur nav, var tur iedabūt OpROM, LAN un flash, bet tas protams nevienam nav vajadzīgs, HDD nav un viss. Cik saprotu tad vienīgā iespēja ir formatēšana.
Damn it, manuālī ir vairāki modeļi, palasies vairāk, pieduries pie modeļa, nu nav viņam vāciņa. ;-)
Kas teicis, ka esmu datorspecs. Random jūzeris kam vajag palīdzību ar stuff ko nenākas darīt ikdienā.
Manuālī 20. lapā redzams šis modelis. Ir ideju kā viņu izjaukt?

#7 Prettripers @ 2012.09.21 10:51

WUKONS rakstīja:

Lasīju, lasīju visu nakti.
Kas ar tiem sektoriem?

Nu tad ko tu lasiji? Youtubes?
S.M.A.R.T. status jānolasa! Nevis jālasa kaukādi dauņu raksti

Modelis threada nosaukumā?

Jā, neredzēju no rīta, miegains.

Datuves gudrinieku komentāri man vienmēr patikuši, visi kas te griežas pēc palīdzības 99% gadījumos tiek nokristīti par nejēgām, lašarām, lauķiem un miskastniekiem.
Nezināšana nav līkrocība.

Nezināšana nē, bet ja tu caur dirsu rauj mandeles, tad kā lai nelamājas?!

Ko, ko Tu iesaki?

Vispirms apsvērt ko tu īsti gribi! Mācīties un ar kompjiem strādāt, vai gribi vienreiz risināt problēmu. Ja tev vajag tikai sataisīt kompi tad samaksā kādam tos 5Ls par diagnostiku vai 10Ls par diagnostiku un "remontu", nevis peries tur galvu piebāžot ar interneta "gudrībām".
Ja gribi mācīties, hmm... nu skolās ne1 to neiemācīs, tur ir tikai parazīteļi kuri pelna no naivuļu studiju maksām un ņirgājas par tiem. Nu vari provēt tikt kādā kantorī par praktikantu, iesākumā patīrīsi putekļus, paskraidāsi tonerus nomainot, bet pa retam varēsi paskatīties ko dara pieredzējušie kadri. Tikai nezinu kuru kantori lai iesaka. Nezinu nevienu kur visu darītu pareizi. Vieni neprot pārdot, vieni neprot tīklus, citi savukārt ir pilnīgi nulles tajā jomā ko tev tagad tieši vajadzētu izprast ar to portjiku.

#8 Prettripers @ 2012.09.21 10:52

WUKONS rakstīja:

Cik sapratu garants viņam iekš UK.

Eiropas modeļiem arī ICT servisas darīs garantijas remontu, aptuveni Šampētera iela 2, ja nemaldos. Bet kā tu zini ka viņš ir jāsūta uz garantiju?

Uzstādīt HDD? Nav tur 100 un 2 dažādi veidi, ir viens, tad kā to varētu izdarīt nepareizi. Bootablā secība, ā, teicu taču ka viņa tur nav, var tur iedabūt OpROM, LAN un flash, bet tas protams nevienam nav vajadzīgs, HDD nav un viss. Cik saprotu tad vienīgā iespēja ir formatēšana.

Nu redz, tu esi filosofs, nevis darītājs. Kāds sakars formatēšanai ar cietņa fizisku neatrašanos BIOSā? Tev ir jāiebooto Hirēnis, jāpaskatās vai tur uzrādās disks. Ja ne, jāiebooto Hirēņa mini Linux, un jāpaskatās vai lspci vispār uzrāda kontrolieri, ja uzrāda - Linuxā viš ies. Tad jāskatās vai nevajag prosto nomest BIOS pa defaultiem tad update, pēc tam velreiz defaultos. Kā arī jāuzraksta KO tu tur esi BIOSā darijis. Visas tās UEFI, SATA mode u.t.t. opcijas.

Damn it, manuālī ir vairāki modeļi, palasies vairāk, pieduries pie modeļa, nu nav viņam vāciņa. ;-)

A skrūvītes viņam ir??? Neesi iedomājies ka viņam klaviatūra jānoņem?

Kas teicis, ka esmu datorspecs. Random jūzeris kam vajag palīdzību ar stuff ko nenākas darīt ikdienā.
Manuālī 20. lapā redzams šis modelis. Ir ideju kā viņu izjaukt?

Nu bļed, ko tad tu nahui grābsties?!?!?!? Nahui tad kompja īpašniekam pateici ka esi datorspec?! Klauns!

#9 WUKONS @ 2012.09.21 11:14

Ko es gribu?
Nesūdzētos, ja izdotos piedzīvināt rada gabala lapsi.

Par to ko Tu te uzdrukāji protams var runāt ilgi un dikti, bet nevienam no tā nepaliks ne labi, ne slikti un nebūs īstais topiks šoreiz.

#10 WUKONS @ 2012.09.21 11:26

A skrūvītes viņam ir??? Neesi iedomājies ka viņam klaviatūra jānoņem?

A es mošk katru dienu nejaucu portabļus kam klaviši jārauj nost?

Nu bļed, ko tad tu nahui grābsties?!?!?!? Nahui tad kompja īpašniekam pateici ka esi datorspec?! Klauns!


Nu bļed, toč iesaku tev pārtraukt lietot tumšajās plastmasas pudelēs pildīto antidepresīvo dzērienu, citādi vairs lasīt neproti un sāc dzejot.

#11 Prettripers @ 2012.09.21 11:30

WUKONS rakstīja:

A skrūvītes viņam ir??? Neesi iedomājies ka viņam klaviatūra jānoņem?

A es mošk katru dienu nejaucu portabļus kam klaviši jārauj nost?


Tu esi oficiāli atzīts daunis vai izliecies?
Bljed, kuru vel vainosi ka grābsties tur kur neko nejēdz?
Moš vel paprovē seu izoperēt kādu aklo zarnu, un kad nesanāk tad noasiņojot pažvanksti ka visi dakteri pie tā vainīgi!?

Nu bļed, toč iesaku tev pārtraukt lietot tumšajās plastmasas pudelēs pildīto antidepresīvo dzērienu, citādi vairs lasīt neproti un sāc dzejot.

Tu, pajolīt, esi tas kas te filosofē un žvankst tuftu, nevis es. Palasi pats ko tu te esi sapļūtijis un padomā! Ja vel nedalec ta pajautāš tā: "Kuram i problēm? Man va teu?"

#12 WUKONS @ 2012.09.21 11:38

Not bad. ;D

Ok, tad ūber advancētais spec, pastāsti man lūdzu, kā man pārlikt BIOS.

#13 jurro @ 2012.09.21 11:40

  Liec mierā BIOS - nekas tur nav jāpārliek , jo vairāk nezinātājam - protams, ja ar esošo problēmu par maz - uz priekšu.

Cik saprotu tad vienīgā iespēja ir formatēšana.

 Tavai zināšanai - formatēšana palīdz tikai tad, ja no OS vides HDD neuzrādās pie My Computer , bet tai nav nekāda sakara ar dzelzisku HDD atpazīšanu BIOSā.
Kāds vispār tai kastei BIOS - AMI, Award,Phoenix, vai kas tur ?
 Tātad:
1. Bojāts HDD.
2. Līki sakonfigurēts BIOSs (bet ja pirms problēmas tur tiešām neviens nav līdis, tas atkrīt).
3. Bojāts kontrolleris (vai varbūt štekerī kaut kas ar kontaktiem ne tā).
 Gan es, gan Betons tev jau kuro reizi saka - paskaties, kas redzams no kāda Live CD (vienalga, Hiren's vai kāda Linux).
  Bet izskatās jau, ka bez servisa neiztikt, īpaši ja tomēr problēma dzelžos.
         P..S.
Ienāca prātā jautra doma - ja nu nevis neatrod HDD, bet neatrod bootablu HDD (nograutas partīcijas, sačakarēta Windows, MBR, vai paša HDD dēļ)?

#14 WUKONS @ 2012.09.21 12:02

Viņu neatrod arī pie os recovery tutiem, bet jā, gribējās redzēt kas notiktu, ja viņu pieliktu pie stacionārā. Domājams nebūs jēga no Live CD, jo nerāda taču viņu nekur, arī ne pie tā paša recovery "add/install drivers"..

#15 Prettripers @ 2012.09.21 12:02

WUKONS rakstīja:

Not bad. ;D
Ok, tad ūber advancētais spec, pastāsti man lūdzu, kā man pārlikt BIOS.

Es jau uzrakstiju ko tev vajag darīt, bet ja tu esi tik debīls ka pat lasīt neproti - tad kompi nāksies nogādāt datorspecam.

#16 Prettripers @ 2012.09.21 12:04

jurro rakstīja:

Ienāca prātā jautra doma - ja nu nevis neatrod HDD, bet neatrod bootablu HDD (nograutas partīcijas, sačakarēta Windows, MBR, vai paša HDD dēļ)?

Ta zin ,ar visiem tiem sūda hujEFI jaunajiem, tā pat varētu būt. Tapēc jau vajadzētu zināt ko viņš tajā BIOSā ir saspaidijis. A viš jau nesak! Tik muld kaukādu hipsterklauna cienīgu huiņu.

#17 WUKONS @ 2012.09.21 12:08

Tak nav taj Biosā nekā spaidīts, prosta update, lalala, lalala, restart un ir jauna versija.

#18 Prettripers @ 2012.09.21 12:12

WUKONS rakstīja:

Tak nav taj Biosā nekā spaidīts, prosta update, lalala, lalala, restart un ir jauna versija.

Viņu neatrod arī pie os recovery tutiem, bet jā, gribējās redzēt kas notiktu, ja viņu pieliktu pie stacionārā. Domājams nebūs jēga no Live CD, jo nerāda taču viņu nekur, arī ne pie tā paša recovery "add/install drivers"..

Tu esi bezcerīgs padebīlis.

#19 WUKONS @ 2012.09.21 12:13

Tiešām nemanīju to infu par Hirens, pašlaik lejuplādēju jamo.

#20 Prettripers @ 2012.09.21 12:42

WUKONS rakstīja:

Tiešām nemanīju to infu par Hirens, pašlaik lejuplādēju jamo.

Tikai ierakstot CD - neaizver disku! Lai pēc tam var pievienot pāris trūkstošos, "nelegālos" softus.
Un neraksti neko lieku, uzreiz ieraksti SMART datus, ja tie toolji redz disku. Ja neredz - MiniLinux, terminālī palaid lspci un iekopē ko tas saka.
Vel Gparted palaid, paskaties, vai tas to disku uzrāda.

#21 WUKONS @ 2012.09.21 13:43

Nav man lasītāja, ne arī portablim. Iekrāmēju iekš fleškas.
Iekš Mini Win. viņu arī nerāda, kur/ko man tur skatīt?
Atskārdu ka esmu mazāk izglītots kā likās.
Kas, ko un kur?

#22 storage @ 2012.09.21 19:56

nu izklausas peec mirusha hdd, ja bios bat neredz vinju, maini nost un miers

#23 Prettripers @ 2012.09.22 01:21

WUKONS rakstīja:

Nav man lasītāja, ne arī portablim. Iekrāmēju iekš fleškas.
Iekš Mini Win. viņu arī nerāda, kur/ko man tur skatīt?
Atskārdu ka esmu mazāk izglītots kā likās.
Kas, ko un kur?

Redzi, Latvijā šitā ir problēma. Cilvēki ir dauņi. Tu esi daunis. A teu i tiesībs vēlēt....
Tur tu, dauni, pac seu un citiem kaitē! Tas arī viss.