Datuve :: Forums :: Arhīvs :: Baltcom un Lattelecom optiskais internets

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 68

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 68

Datuve.lv video
Top.LV

Baltcom un Lattelecom optiskais internets

Ievietoja: rabarberis @ 2012.08.31 13:05  

Gribētu uzzināt kāda ir atšķirība (un vai vsp ir) starp lattelecom un baltcom optisko internetu? Maybe kādam ir pieredze un var apgaismot maini, kurš ir uzticamāks.

Komentāri:

#1 Lielkuilis @ 2012.08.31 13:47

Atšķirība ir maksimālajā datu plūsmas ātrumā, ko ir iespējams padot uz Tavu datoru:
Baltcom 100 Mb/s
Lattelecom 500 Mb/s (VIP komplektā).
Bet ne visur viens vai otrs ir pieejams, Piemēram, manā mājā, kas Pļavniekos ir mežā, Lattelecom piedāvā tikai DSL (maksimāli 20 Mb/s). Un par Baltcom labāks cenas piedāvājums bija citam provaiderim, tāpēc pārgāju uz to.

#2 dark1982 @ 2012.08.31 13:53

Par internetu jautāju Baltcom-am e-pastā, jau mēnesi gaidu atbildi (reklāmas iespaidā). Pašam ir LTC100MB/s ļoti apmierina, tikai tie n-tie Mb/s noder, ja velc no neta uz kompi lielizmēra failus, lai skatītos ko citu (ziņas, e-pasts...) pietiek ar mazāku.

Par Baltcom  - aizdomas ir, ka viņi nepiekopj sistēmu - viens cilvēks viena optika (katram sava), bet ārā/ pie mājas skapī ir 100Mb/s un tad to sīkāk sadala kaimiņiem, kuri pieslēdzas. Līdz ar to, ja tu sēdi viens netā (vai vēl 2 kaimiņi), tad ātrums atbilst reklamētajam, ja visi kaimiņi (kaut +10), tad no tā nekā nebūs un atkal sūdzēsimies, ka Baltcom nenodrošina teikto.

#3 rabarberis @ 2012.08.31 14:03

a lattelecom nav arī tapāt, ka pie mājās skapis ar 100 Mbit/s, kuru sadala pa dzīvokļiem? cenas ziņā man ir izdevīgāk pirkt baltcom komplektu (tv, tālr., 100mbit internets), bet vai neta kvalitāte būs tāda pati, kā lattelecom 100Mbit/s...? itkā jau daudzi saka, ka lattelecom tas labākais un stabilākais...

#4 Lielkuilis @ 2012.08.31 14:08

#3, Nu 100 Mb/s pie mājas nestāvēs gan  - tad jau nebūs iespējams nevienam iedot 500 Mb/s...
Lattelecom ir tāds garantētais ātrums, par kuru zemāk nenokritīs arī, ja visa māja lietos netu uz nebēdu - skaties aprakstu:
http://www.lattelecom.lv/majai/internets/optiskais_internets/Pakalpoju…

#5 indipuk @ 2012.08.31 15:09

Par Lattelecom neko sliktu nevar teikt, izņemot jaunās augusta cenas. Tadēļ pārgāju no 100Mbit/s uz 50. Bet tapat solīto 50 Mbit/s nāk no torrentiem ar 65-67 Mbit/s. Ātrums lielāks nekā līgumā noteikts un pilnīgi noteikti viņi nepraktizē biznesa modeli 10 kaimiņi pie viena skapja. No baltkom un tamlīdzīgiem urlu kaktu kantoriem iesaku uzmanīties.

#6 LooNeY @ 2012.08.31 19:14

lattelecom uz savu optiku piekopj GPON tehnoloģiju ar katram savu vadu dzīslu dzīvoklī(t.i. viņi izskaita cik dzīvokļi ir un tik dzīslas izlaiž cauri stāviem paģīšos)... Sanāk ka tev ir sava optiskā vada līnija līdz viņu optikas centrālei kur tālak jau protams tas vis samaisās(kā jau pilnīgi visiem porivaideriem)

Un tātad tu ar ātrumu nedalies ar savu kaimiņu, ltc arī ir tāds drošības tīkls priekš klientiem kā garantētais ātrums ka viņi noteikti tādu ātrumu garantēs tev latvijas interneta tīklu robežās...

Cik skatos Baltcomam nav nekas tāds un piedavā vienkārši banāli līdz 100mbit/s par tik un tik, kas vismaz man šķiet ir aizdomīgi un manuprāt baltcomam tas optikas tīkls ir tāpat kā viņu TV kabelis - iet daudzstāvenē līnija teiksim un ta ja tu pieslēdz ta vienkārši viņi pievienojas klāt tai līnijai kura ir 100mbit/s un viss... Bet pievienojas vēl puse daudzstāvene un visi vakarā kačā savus seriālus, filmas vai porņuhas bet tu kas grib pastīties youtube video izjūti ātrumu tādu kā sēdētu uz kāda 5mbit/s dīzeļa...

Bija man pirms 3 gadiem balticom(ne baltcom) kabelis līdz 100mbit/s un ātrums bij normāls, tikai 5dinas un 6dienas vakaros varēja ļoti labi novērot ka ātrums vismaz uz pusi mazāks ir... un reali ja 2dien pa dienu speedtests rādija ~80mb/s ta 5dien vakarā speedtests rādija stabilus 25mb/s un ne vairāk...
Ātrums bija bet nu tā līnijas dalīšana ir tomēr tāda nepatīkama izklaide jo ja man tarifā ir līdz 100mbit/s ta es arī gribu lai rāda tos 100 nevis 60% mazāk testos.... :D
Aizgāju no viņiem un pieslēdzu LTC optiku un sēžu ļoti laimīgs kopš tā mirkļa! ātrums LTC nekad nav pievīlis!

BTW - Nekad nebūs lēti un labi! ;) Tapēc labāk samaksāt 3 vai 4ls vairāk mēnesī, bet zini ka būs bumbās, nevis uzķeries uz reklāmas maksā tu lētak, bet tu čortojies visu līguma laiku līdz to vari slēgt....