Datuve :: Google Project Loon – internets no debesīm

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 101

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 101

Datuve.lv video
Top.LV

Google Project Loon – internets no debesīm

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.25 08:03  


Kompānijas „Google” interneta pārraides projekts „Google Project Loon” darbojas Austrālijā, lai nodrošinātu interneta pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem.

Kompānija jau pagājušajā gadā izziņoja savus plānus par gaisa balonu izmantošanu interneta pārraidei vietās, kur tas nebija pieejams. Pēc veiksmīgiem izmēģinājumiem Jaunzēlandē, Brazīlijā un ASV, tā sadarbojas ar Austrālijas pārvadājumu kompāniju „Australia's Telstra”, lai veiktu līdz šim lielāko interneta gaisa balonu testa lidojumu.


Kā darbojas šis projekts? Stratosfērā (nepilnu 20 kilometru augstumā virs zemes) lidinās gaisa baloni, kas pārnēsā interneta nodrošināšanai nepieciešamās ierīces. Starp citu, lidmašīnu satiksmei tas netraucē, jo tā notiek 10 kilometrus zemāk. Vispirms bāzes stacija nosūta signālu tuvējam balonam, kas paceļas aptuveni 20 km augstumā virs zemes. Tad tas translē signālu tuvumā esošajiem baloniem, kas dodas ārpus bāzes stacijas darbības diapazona. Katrs balons tālāk pārraida datus aptuveni 9656 kvadrātmetru rādiusā. Šogad baloni spēj uzturēties stratosfērā pat 10 reizes ilgāk, nekā pagājušā gada versija, proti, 100 dienas. Tie darbojas ar saules baterijām.


Uz zemes signālu uztver īpaša antena, kas to pārraida uz pārējām ierīcēm. Gaisa balonu „ceļojumu” ietekmē arī vējš, taču „Google” var sekot to atrašanās vietai un novadīt tos uz savākšanas punktiem. Gaisa baloni ir izturīgi gan pret zemu atmosfēras spiedienu, gan augstu UV starojumu, gan arī zemu gaisa temperatūru un mainīgo laikapstākļu nelabvēlīgo ietekmi.

„Google” ilgtermiņa plāns ir nodrošināt internetu divām trešdaļām pasaules teritorijas, kam vēl nav pieejams stabils bezvadu interneta savienojums.

Saistītie raksti