Datuve :: Microsoft prezentē jaunu operētājsistēmu – Windows 10

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 94

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 94

Datuve.lv video
Top.LV

Microsoft prezentē jaunu operētājsistēmu – Windows 10

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.05 15:32  


Kompānija Microsoft ir paziņojusi par savas jaunākās operētājsistēmas Windows 10 izveidi. Jāteic gan, ka tā pārdošanā nonāks tikai nākamā gada vidū, taču agrāk būs pieejama izmēģinājuma versijā.

Kompānijas prezidents Terijs Meiersons atklāja, ka šī būs atšķirīga no iepriekšējām operētājsistēmām, jo tās programmatūru varēs izmantot ne vien datoros, bet arī viedtālruņos un pat televizoros. Tā ir veidota tā, lai varētu pielāgoties jebkurai ierīcei, piemēram, videospēļu konsolēm Xbox, planšetdatoriem un citām pārnēsājamām ierīcēm. Windows 10 būs pati daudzpusīgākā operētājsistēma, ko Microsoft jebkad ir radījis.

Microsoft, kas pazīstams kā informācijas tehnoloģiju milzis, jauno Windows 10 dēvē par nākamās paaudzes operētājsistēmu. Lielā mērā to atspoguļo arī pats nosaukums, kas ne vienam vien ir sagādājis pārsteiguma momentu. Ja turpinātu iesākto tradīciju, tad sistēma būtu jādēvē par Windows 9. Microsoft pārstāvji atklāja, ka jaunā operētājsistēma savā tehnoloģiskajā attīstībā ievērojami pārspēj visas iepriekšējās, un lai to uzskatāmi attēlotu klientiem, tika pieņemts šāds lēmums par jaunā produkta nosaukumu.

Jaunās operētājsistēmas veidošanā un pilnveidē tiek izmantota atgriezeniskā saite – visi interesenti var dalīties ar saviem ieteikumiem un viedokli, lai galarezultātā iegūtu pēc iespējas labāku produktu.

Operētājsistēmā Windows 10 tiks apvienotas iepriekšējo divu versiju labākās īpašības. Tāpat arī jaunā Windows versija ļaus izstrādāt aplikāciju, kas būs derīga vairākās ar šo operētājsisēmu aprīkotās ierīcēs.

Izprotot lietotāju vēlmes, Windows 10 atjaunos arī sākuma izvēlni, kas nodrošinās ātru piekļuvi visbiežāk izmantotajām funkcijām un failiem. Windows 10 piedāvās arī ērtāku darbu ar vairākiem failiem un aplikācijām, kas arvērti vienlaikus.

Liela daļa no jauninājumiem ir paredzēti tieši biznesa un korporatīvajai videi. Iepriecina fakts, ka ir pievērsta pastiprināta uzmanība drošības sistēmai, piemēram, lietotāja personiskās informācijas aizsardzībai. Windows 10 palīdzēs izvairīties no datu zaudēšanas – dati tiks uzglabāti atsevišķos lietotņu un programmu līmeņos, kas ļaus sekot līdz to apritei.

Saistītie raksti