Datuve :: Jaunieti, dari virtuāli, bet domā reāli! – radītas 10 video instrukcijas par drošu interneta lietošanu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 66

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 66

Datuve.lv video
Top.LV

Jaunieti, dari virtuāli, bet domā reāli! – radītas 10 video instrukcijas par drošu interneta lietošanu

Ievietoja: Antra_F @ 2012.02.07 21:25  

Latvijas Interneta asociācijas “Net-Safe Latvia” Drošāka interneta centrs un Zelta Zivtiņa (ZZ) ir izveidojusi 10 video instrukcijas bērniem un jauniešiem par drošu interneta lietošanu datorā un mobilajā telefonā – “Dari virtuāli, domā reāli!”. Tajās apkopoti un izskaidroti nozīmīgākie draudi, ar kuriem ikviens var sastapties virtuālajā vidē. Instrukcijas var apskatīt un lejupielādēt Drošāka interneta centra un ZZ sociālo tīklu kontos, un no šodienas tās tiek izplatītas Latvijas skolās un bibliotēkās.

Ideja par video instrukcijām radās, Drošāka interneta centram veicot pētījumu “Moderno tehnoloģiju izmantojums un drošība internetā”, kurā atklājās, ka aptuveni puse no Latvijas bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam internetā ir saskārušies ar dažādiem apdraudējumiem, piemēram, emocionālu pazemošanu vai nepiedienīgiem piedāvājumiem. Tai pat laikā vidēji 45% aptaujāto joprojām uzskata, ka, lietojot internetu, nepastāv nekādu risku.
Pētījumā arī noskaidrojās, ka 62% bērnu un 37% jauniešu būtu ieinteresēti uzzināt kaut ko vairāk par jautājumiem, kas saistīti ar drošu interneta lietošanu, un vidēji 44% vēlētos, lai viņiem par to stāstītu skolā skolotāji vai klases audzinātāji. Arī gandrīz visi Latvijas skolotāji uzskata, ka ir nepieciešams izglītot bērnus par draudiem internetā.

Katra “Dari virtuāli, domā reāli!” video instrukcija ir veltīta noteiktai problēmai un tās risināšanai: “Ar internetu telefonā uzmanīgi”, “Neliec internetā visu”, “Neapzodz sevi”, “Skaties, ar ko sazinies”, “Sargā savus datus”, “Izvairies no problēmām”, “Neielaid svešos”, “Sargi savu telefonu”, “Domā, ko liec profilā” un “Netici visam, ko redzi”.

Video instrukcijas savu pirmizrādi piedzīvoja 7.februārī Vispasaules Drošāka interneta dienā konferencē „Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!”. Šogad tās ietvaros tika rīkoti pasākumi, lai bērnus un jauniešus aicinātu kritiski izvērtēt interneta saturu, atbildīgi lietot jaunākās paaudzes tehnoloģijas un vecākus – savas atvases izglītot par iespējamiem riskiem internetā.

Video instrucijas atrodamas Drošāka interneta Youtube kanālā.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 dfgdf @ 2012.02.07 23:45

Pff, kaut kādi truli padomi, pat nevar saprast par ko ir runa, piem tajā slēgšanas video.. vairāk izskatās pēc zz reklāmas

#2 karuuzo @ 2012.02.08 10:09

Vajag kaut kā šitos, pēc socializēšanās izslāpušos, pokemonus ierobežot. Slinkums gan skatīties, ko tur iesaka :)

m

#3 Nja @ 2012.02.08 17:16

#3 ... un nu gaidi, kad kāds iedos virtuālo cepumu?

#4 Sternwolf WWW @ 2012.02.10 15:52

Labāk būtu uzrakstījuši kautko par cīnīšanos pret nepatiesas informācijas ievietošanu internetā lai nomelnotu