Datuve :: ANO: „Pirātu” atslēgšana no Interneta ir cilvēktiesību pārkāpums

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 70

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 70

Datuve.lv video
Top.LV

ANO: „Pirātu” atslēgšana no Interneta ir cilvēktiesību pārkāpums

Ievietoja: Andrei @ 2011.06.20 11:58  

Jebkura sabiedrības locekļa atslēgšana no Interneta neatkarīgi no viņa statusa vai dzīvesvietas, ir cilvēktiesību pārkāpums. Ar tādu paziņojumu uzstājās Apvienoto Nāciju Organizācija.

Galvenie šī ziņojuma adresāti bija nevis Irāna, ĶTDR vai Kuba, bet...Francijas un Lielbritānija. Šajās valstīs pieņemtie likumi ļauj atslēgt no tīkla lietotājus, kuri ir pārkāpuši autortiesības.

„Neatkarībā no iemesliem pieejas interneta tīkliem bloķēšana ir nesamērīga,- pat ja iemesli skar intelektuālā īpašuma autortiesību pārkāpumu, un tādējādi, ir pretrunā ar Pakta par politikām un civiltiesībām 19 panta III punktu”, - rakstīts dokumentā.Tāpat ziņojumā valstis tiek sauktas atcelt vai veikt izmaiņas jau esošajos likumos par autortiesību aizsardzību, kuri ļauj liegt iespēju kādam lietot Internetu, un atteikties no šādu likumu pieņemšanas.

Ir jāatzīmē, ka dokuments tika izsludināts, kad tīkla analītiķi atklāja Sīrijas lielākās daļas atslēgšanu no Interneta sakarā ar masu nekārtībām uz politiska pamata.

Kā avots izmantotas wn.com un mashable.com.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 muahaha @ 2011.06.20 16:50

bļa nu ja tevi 3 reizes pieķer kačājot pornu no publiska trakera, tad pats vainīgs... un vispār, labāk jau, lai atrubī netu nevis atsūta čeku par kādiem $100k. Nākamajā nedēļā pieslēdz citu provaideri uz kāda bomža vārda un dzīvo laimīgs tālāk...

#2 Christian @ 2011.06.20 18:58

Labi, ka dokuments attiecas vienīgi uz "dzīves vietu" , nevis uz "darba vietu" vai "interneta kafejnīcām" ... :)