Datuve :: Pasaules kauss futbolā – jauns kārdinājums kibernoziegumiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 61

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 61

Datuve.lv video
Top.LV

Pasaules kauss futbolā – jauns kārdinājums kibernoziegumiem

Ievietoja: daunte @ 2010.06.12 17:46  

FIFA 19. Pasaules kausa futbolā izcīņa sākās jau 11.jūnijā. Tas ir liels, starptautiski nozīmīgs notikums, ko gidīja ne tikai sporta līdzjutēji visā pasaulē. Lielais futbola notikums Dienvidāfrikā saviļņo ne tikai fanu pūļus, bet arī kļūst par kārdinošu platformu izdomas bagātiem kibernoziedzniekiem. Šoreiz par iedvesmas avotu šādiem noziegumiem ir kļuvis Brazīlijas futbola komandas galvenais treneris Dunga (Dung).

Parasti futbola līdzjutējus neinteresē blāvas Holivudas tenkas vai cita veida intrigas. Tomēr, vai futbola fani nejustu kārdinājumu aplūkot momentuzņēmumus, kur redzams slavenais Brazīlijas treneris, cīnoties ar uzbāzīgiem faniem?

Interneta lietotāji pēdējā laikā tiek apbērti ar e-pasta ziņojumiem, kas tiek nosūtīti kā izgriezumi no populāra Brazīlijas žurnāla. Intriģējoša piezīme vēsta par “tikko notikušu incidentu” starp Brazīlijas futbola komandas galveno treneri Dungu un futbola līdzjutējiem, kuri nav bijuši apmierināti ar trenera darbu. Kā šī incidenta iemesls tiek norādīts trenera lēmums neiekļaut spēlētāju sarakstā futbolistus Naymar un Gansu. Lai pierādītu šo strīdu, ziņojumam ir pievienots amatiera video. Tur redzams treneris Dunga ar uzkrītoši zilā krāsā uzkrāsotu aci.

McAfee partnera Latvijā - kompānijas DPA infrastruktūras risinājumu daļas vadītājs Gatis Gailis skaidro, ka šis, iespējams, nav vienīgais vīrusu vilnis, kas radīsies Pasaules kausa izcīņas laikā. „FIFA šobrīd ir ļoti pievilcīgs mērķis šādiem uzbrukumiem,” uzsver G. Gailis.

“Lielākā daļa cilvēku nepareizi izprot vīrusu darbības principus. Nozīmīgākais jaunās paaudzes vīrusu drauds ir tas, ka tie, iekļūstot cietajā diskā, var paslēpties un sagaidīt “pareizo” laiku,” brīdina G. Gailis. Viņš atgādina, ka gan mājas lietotājiem, gan biznesa klientiem vajadzētu atjaunot savas antivīrusu sistēmas, jo vienkāršākie drošības risinājumi vairs nepasargā datoru no šādiem draudiem.

Saskaņā ar G. Gaiļa teikto, mūsdienu kibernoziegumu raksturo tas, ka e-pasta lietotāji saņem neparasta un intriģējoša satura ziņojumus, un lietotāja ziņkāre liek tos atvērt, noklikšķinot uz pievienoto saiti. To izdarot, nekavējoties tiek aktivizēts vīruss un kaitnieciskā programma Trojas zirgs jeb trojāns, kas pazīstams arī kā PWS-Banker.gen.ad. Tas apkopo informāciju par lietotāja bankas un citām parolēm, kas tiek izmantotas tiešsaistes darījumiem, un tās nekavējoties tiek nosūtītas vīrusa izveidotājiem.

DPA ir vadošais Microsoft Corporation partneris Latvijā programmatūras resursu pārvaldības, IT infrastruktūras un biznesa vadības risinājumu jomā. DPA ir viens no lielākajiem IKT nozares uzņēmumiem Latvijā ar augošu klātbūtni ārvalstu tirgos – Lietuvā, Baltkrievijā un Ukrainā.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Ķencis @ 2010.06.12 19:20

"Dung"? LMAO! Dunga ir Dunga. Dung angliski nozīmē mēslus...

#2 nx @ 2010.06.12 20:58

pareizi taa tiem futjbola fanjiem vajaga

vajaga hokeju skatiities..

futbols vispār ir mīksto spēle - kā nokrīt tā liekas, ka p,i,m,p,i,s norāvies, kā vaimanā

#3 Gestapo @ 2010.06.12 21:22

nx rakstīja:

pareizi taa tiem futjbola fanjiem vajaga

vajaga hokeju skatiities..

futbols vispār ir mīksto spēle - kā nokrīt tā liekas, ka p,i,m,p,i,s norāvies, kā vaimanā

Tev ar galvu kaut kas nav kārtībā.

#4 Finnean @ 2010.06.12 23:51

"Kā šī incidenta iemesls tiek norādīts trenera lēmums neiekļaut spēlētāju sarakstā futbolistus Naymar un Gansu."

Nu jā, katrā komandā vismaz pa vienam gansam un būs viss bumbās.

#5 Vue @ 2010.06.13 17:31

kaa var kko tik stulbu vispar skatiities?

#6 Gestapo @ 2010.06.13 22:04

Vue rakstīja:

kaa var kko tik stulbu vispar skatiities?

Nesatraucies, ir dzirdēts, ka gejiem ne futbols vien nepatīk.

#7 karuuzo @ 2010.06.14 08:24

Kārtējais dauņu vīruss. Sorry, gribēju teikt Dung :D

m

#8 lol @ futbols @ 2010.06.14 13:36

Gestapo rakstīja:

Vue rakstīja:

kaa var kko tik stulbu vispar skatiities?

Nesatraucies, ir dzirdēts, ka gejiem ne futbols vien nepatīk.

Futbols kā reiz ir mīksto sporta veids, tb, futbols ir latentajiem gejiem kuriem patīk skatīties kā stundu džeki trušos skraida pa pļavu un beidz ar 0-0. Sviests kaut kāds.
Hokejs parāk vardarbīgs viņi tur kaujās, jums maigiem cilvēkiem tas neder! Kā jūs to nesaprotiet. Hokejs ir tāds mačo sorta veids, bet futbolā. Tur tādi forši latino džekiņi mm...

#9 Googleuser @ 2010.06.14 18:34

te daudziem ar galvu nav kārtībā :D

#10 Dikss @ 2010.06.18 18:40

Nevis kārtējais kārdinājums kibernoziedzniekiem, bet kārtējais kārdinājums dauņiem vērt vaļā visu ko viņiem piedāvā. Pret paša muļķību nekas nesargā.