Datuve :: Alternatīva novērošanas sistēma - 1. daļa

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 75

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 75

Datuve.lv video
Top.LV

Alternatīva novērošanas sistēma - 1. daļa

Ievietoja: Mareks @ 2008.04.22 21:11  

Uzticēt specializētam uzņēmumam signalizācijas un video novērošanas ierīču uzstādīšanu un apkalpošanu ir ļoti dārgs prieks. Kaut ko noteikti var izdarīt pašu spēkiem. Taču jāatceras, ka paštaisītai drošības sistēmai, kura nenodod trauksmes signālu uz apsardzes dežūrdaļas pulti un neizsauc apsardzes firmas operatīvo grupu, praktiski nav jēgas - parasta sirēna var gaudot visu nakti, taču tiesiskā nihilisma pārņemtajā Latvijā neviens par to neliksies ne zinis. No pašu spēkiem ierīkotas video novērošanas sistēmas gan ir taustāms labums – tā fiksē pierādījumus, ja privātā teritorijā notikusi ielaušanās.

Pirmais un galvenais, kas jums jāzina par novērošanas kamerām – neskrūvējiet tās pie griestiem vai stabu galos. Filmējot no augšas tipisku darījumu cilvēku, kurš, karstā vasaras naktī valkādams sporta apģērbu ar kapuci, pārskatīšanās dēļ noskrūvē jūsu mašīnai lietos diskus vai pa logu nejauši iemaldās jūsu birojā, jārēķinās ar bēdīgo faktu, ka atpazīt viņa seju ieraksta kadrā būs ļoti grūti. Kapuces malas aizsedz sejas augšdaļu. Šādu apsvērumu vadīti, negodīgi cilvēki nēsā arī beisbola cepurītes. Likumpārkāpēji lieliski saprot atšķirību starp masku uz sejas un kapuci - pirmais variants ir simtprocentīgs pierādījums nelūgtā viesa ļaunajiem nolūkiem, bet otrajam variantam vienmēr var atrast atrunas. Zaglēni, kuri uzdarbojas veikalos un autostāvvietās, empīriski pārbaudījuši, kādos gadījumos novērotāji var viņus atpazīt un kādā rakursā jāstāv, lai kameras ierakstā nebūtu redzama seja un rokas. Tāpēc nebrīnieties, ka apsargi cītīgi pārbauda katru subjektu, kurš ar kapuci galvā slaistās gar materiālām vērtībām.


Maz ticams, ka jūsu novērošanas kameras kadrā iesoļos tik neuzmanīgs likumpārkāpējs.


Šis noziedznieks izdevīgā rakursā nofilmēts ar parastu web kameru, kura varēja pat nebūt nomaskēta - tā jebkurā gadījumā sargāja datoru, kuru neveiksmīgais garnadzis bija iekārojis. Ja kamera atrastos pie griestiem, cepures nags kadrā aizsegtu noziedznieka seju. Bija ievērots svarīgs video novērošanas princips - datu nesējam (šajā gadījumā - attālināts serveris) jāatrodas pēc iespējas tālāk no kameras, tāpēc zaglis nevarēja slēpt pēdas, izdzēsdams ierakstu.


Klasisks novērošanas kameras kadrs. Nav jābrīnās, ka policija pat nevēlas redzēt šādus ierakstus - tāpat skaidri zināms, ka tie nederēs kā pierādījumi. Likumpārkāpējs kadrā praktiski nav redzams. Ja nākamais kadrs ir pēc sekundes, viņš jau būs pazudis no kameras redzesloka.

Viens no labākajiem risinājumiem ir redzamā vietā pieskrūvēti novērošanas kameru maketi – nebūs jātērē nauda par īstām kamerām, taču garnadži vienalga baidīsies apciemot jūsu īpašumu. Pretēji tam, kas parasti redzams Holivudas filmās, intelektuāli noziedznieki ir retums. Cilvēks, kurš visu dienu sēž ielas pretējā pusē uz soliņa ar alus pudeli rokā un kaļ plānus, kā iznest datorus no jūsu biroja vai televizoru no jūsu mājas, parasti ir stulbs kā biezpiena paciņa. Šādu eksemplāru nervozu padarīs arī īstām kamerām līdzīgi priekšmeti – galvenais, lai tie izskatītos pēc B kategorijas grāvējfilmu inventāra. Īstajai novērošanas sistēmai jābūt vizuāli tik pat neadekvātai kā šis putnu būrītis. Ātri atrast un atslēgt vai sabojāt var tikai tādu apsardzes sistēmu, kura uzstādīta, vadoties pēc kāda tehniskā standarta. Salīdzinājumam - automašīnu zagšanas profesionāļi pāris sekunžu laikā atslēdz pat vismodernākās signalizācijas, taču tērē ļoti ilgu laiku, meklēdami vienkāršu elektriskās ķēdes pārtraukšanas slēdzīti, kuru automašīnas īpašnieks ierīkojis un nomaskējis pilnīgi negaidītā vietā. Atgriežoties pie putnu būrītim līdzīgās kameras - šāds slepenais novērošanas rīks var sargāt objekta ārējo teritoriju, taču nav jēgas to piekārt pie serveru telpas durvīm.


Putniņš neizlidos, taču restots būrītis nelūgtajam apmeklētājam būs garantēts.

Novērošanas un automātiskas fotografēšanas nolūkiem National Geographic iesaka ļoti praktiskus gadžetus, kuriem ir kustības un siltuma sensori. Šīs 35 milimetru kameras, iebūvētas korpusos, kuri iztur pat ļoti nelabvēlīgus laika apstākļus. Tās var 21 diennakti bez bateriju nomaiņas gaidīt, vai platleņķa objektīva redzes lokā parādīsies kāds silts un kustīgs objekts (viens neizslēdz otru). Atmiņas ierīce - parasta 512MB SD karte.


National Geographic ieteikto Digital Motion Detection tipa kameru var ne tikai piekārt pie kāda lidvāveru iecienīta koka, bet arī novietot ar skatu meklētāju pret seifu vai serveri. Protams, Digital Motion Detection kameru ir jāslēpj vai jānovieto nepieejamā vietā, lai noziedznieks to vienkārši nenozagtu.

GSM tīklā strādājošās novērošanas kameras stāstā izlaistas apzināti, jo tā ir atsevišķa tēma.

Protams, ieteicams izmantot profesionāļu pakalpojumus. Nebaidieties - cilvēki, kuri pārzina drošības sistēmu darbību, vairāk var nopelnīt, strādājot spēka gaišajā pusē. Montieris, kurš dienā uzstādīja kameru un vilka vadus, naktī nelīdīs uzlauzt jūsu seifu.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Mildaa @ 2008.04.22 21:34

Itkā zināmas lietas, bet vienalga interesanti palasīt.

#2 sensenmans @ 2008.04.23 09:31

būtu forši, ja pieliktu kādu paša veidotu apsardzes/videonovērošanas risinājumu, tipa, kur latvijā nopirkt to un to, tad pielikt šito vadiņu, tad tādu un tādu atmiņu karti un voila! novērošanas sistēma gatava. :)

#3 usinss @ 2008.04.23 10:13

Visi māk gudri runāt.. nnjā.. salasās netā visādus brīnumus un montieris gatavs :D

#4 Antuans XIV @ 2008.04.23 13:56

Labs!

#5 libava-s @ 2008.04.23 14:28

Nenopietns raksts.Mums tachu nav 12 gadu, lai lasiitu ko tamliidziigu.

#6 KaNeiet WWW @ 2008.04.23 14:49

#5 Vēl nav vai vairs nav?
Varu derēt- daudziem lietotājiem ir tieši 12..

#7 HIGH-Zen @ 2008.04.23 18:35

Labs raksts. bija interesanti palasīt.

#8 veciz @ 2008.04.23 22:26

libava-s rakstīja:

Nenopietns raksts.Mums tachu nav 12 gadu, lai lasiitu ko tamliidziigu.

Tu esi nopietns onkulis, kurš katru mēnesi samaksā apsardzes firmai 1000 latus par neesošu pakalpojumu?

Kad urlas tev nospers tavu melno grāmatvedību un pēc tam šantažēs, tu nožēlosi, ka neieliki klusā stūrītī alternatīvu novērošanas sistēmu. Jo viss, kas būs tavā rīcībā - nederīgs, miglains kadrs no standartkameras.

#9 kramplauzis @ 2008.04.23 22:28

#9

Raksts māca par 60 - 70 dolāriem panākt to pašu efektu, kuru tu spēj panākt par daudz lielāku naudu.

#10 profis @ 2008.04.24 10:00

galu galā nopērkiet kādu wireless kameru (tādu normāla maksās kādi 150-200Ls), tīkla disku, rūteri (ja vēl nav). saslēdziet to visu kopā un viss. Nu un ja vēl to visu uzsēdināt uz upšiem, tad vispār ideāli. tikai to tīkla disku, protams, derētu paslēpt.
Yo

#11 r @ 2008.04.24 13:19

labs raksts - paldies

#12 veciz @ 2008.04.25 13:25

profis rakstīja:

galu galā nopērkiet kādu wireless kameru (tādu normāla maksās kādi 150-200Ls), tīkla disku, rūteri (ja vēl nav). saslēdziet to visu kopā un viss. Nu un ja vēl to visu uzsēdināt uz upšiem, tad vispār ideāli. tikai to tīkla disku, protams, derētu paslēpt.
Yo

Tas ir prieksh advanceetajiem juuzeriem. Parasts veikalinja iipashnieks netiks galaa ne ar upshiem , ne ar ruuteriem.

#13 carbon666 WWW @ 2008.07.31 11:31

#5, man nav 12.

#14 kipu @ 2008.09.08 13:56

Ļoti labs raksts. Ļoti!

#15 sonick222 @ 2008.09.08 15:56

#5 daljeja tainiba tew ir man ir 14

#16 electric3 @ 2008.11.12 10:28

Kamerai vajadzīgs arī,lai naktī varētu bildēt,proti-IR apgaismojums.Ne jau vienmēr burlaks nāks ar apgaismotu seju.

#17 cyfer @ 2008.11.12 21:47

Man nacas saskarties tad, ka majai noskruveja kameras.. diezgan butaforiski tas kameras pie sienam. Pieliec soli un neko nevar saprast. Noskatijos ierakstu un redzet vareja to, ka 2 urlas vinas noskruve no aizmugures. suxx

#18 electric3 @ 2008.11.13 15:14

Man kamera istabā iekšā/otrais stavs/,kas skatas uz auto sētā.2 x nospēra puikas benzīnu un salauza mašinai bezīna bakas vaciņu,tāpēc uzliku.Ari pie mājas pieliku prožektoru ar kustības sensoru.Kā iesledzas gaisma-ta expozīcija notiek.Paldies Dievam-vairāk neviens pie mašīnas nenak!

#19 tas ir es @ 2009.02.13 14:53

FlyCamOne2  varētu būt laba mikro kamera, kura varētu derēt komplektā ar prožektoru, kas ieslēdzas ar kustības sensora palīdzību. Domāju to iegādāties.