Datuve :: Kā nomainīt paroli Windows sistēmai, ja esat to aizmirsuši [papildināts]

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 33

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 33

Datuve.lv video
Top.LV

Kā nomainīt paroli Windows sistēmai, ja esat to aizmirsuši [papildināts]

Ievietoja: basta @ 2007.08.15 09:33  

Kā nomainīt paroli Windows sistēmai, ja esat to aizmirsuši

Pieņemsim situāciju, jūs uzliekat paroli savam lietotāja kontam iekš Windows (2000, XP, 2003 Server) un nākošajā dienā vairs nevarat to atcerēties. Kā viens no risinājumiem šādā situācijā ir mēģināt tomēr atcerēties paroli, otrais variants ir uzstādīt Windows no jauna, kas aizņem diezgan ilgu laiku un nav no labākajiem risinājumiem. Trešā iespēja ir uzzināt vai noņemt/nomainīt paroli izmantojot speciālas programmas, to var izdarīt nezinot pašreizējo paroli.

Kā tiek veikta paroles noņemšana/nomainīšana ?
Informācija par parolēm tiek glabāta datnē SAM, kura atrodas %windir%\system32\config mapē (kur %windir% ir mape kurā ir uzstādīts Windows). Šī datne tiek aizsargāta operētājssistēmas līmenī, kas nozīmē ka to nav iespējams kopēt, modificēt vai apskatīt kamēr operētājsistēma darbojas. Piekļuve šai datnei ir tikai pašai operētājsistēmai.
Pašas paroles kā tādas netiek glabātas, bet tiek glabātas tikai paroļu kontrolsumas, kas tiek aprēķinātas pēc speciāla algoritma. Tāpēc vienkārši atverot šo datni jūs paroles tur neieraudzīsiet.
Līdz ar to, lai veiktu paroles noņemšanu/nomaiņu ir nepieciešams sāknēt datoru no citas operētājsistēmas, pārsvarā visos no pieejamajiem rīkiem tiek izmantota linux operētājsistēma ar NTFS failu sistēmas rakstīšanas atbalstu. Pamatrincips ir diezgan vienkārš, no citas operētājsistēmas tiek nokopēta šī datne, pēc identiska algoritma tiek aprēķināta jaunās paroles kontrolsuma un aizveitota vecā, pēc kā šī datne tiek saglabāta vecās datnes vietā. Ja izvēlaties nelietot paroli, kontrolsuma tiek aizvietota ar atbilstošu tukšai parolei.
Lai gan teorijā izklausās diezgan vienkārši, praksē jebkura kļūda šājā procesā var novest pie tā ka jums nāksies uzstādīt operētājsistēmu no jauna.

Piezīme: Ja jūs izmantojat failu šifrēšanu (EFS) iekš Windows, tad noņemot/nomainot paroli ar šādām progrāmām, jūs nevarēsiet piekļūt saviem datiem/dokumentiem, kas ir šifrēti. Tas pats attiecas arī uz gadījumu, ja jūs nomainat paroli (Reset Password) lietotāja kontam izmantojot Administrator kontu.

Kā notiek paroles uzminēšana, jeb kā uzzināt kāda ir jūsu pašreizējā parole?
Tā pat kā iepriekšējā gadījumā ir nepieciešama SAM datnes kopija, pēc kā programma ģenerē visas iespējamās paroļu kombinācijas, katrai parolei tiek izrēķināta kontrolsuma un salīdzināta ar SAM datnē esošo, kad uzģenerētās paroles kontrolsumma sakrīt ar datnē esošo jūsu parole ir atminēta. Bet diemžēl šis proces var aizņemt ļoti ilgu laiku, jo garāka un sarežģītāka parole, jo ilgāku laiku tas aizņem.
Lai šo procesu paātrinātu ir pieejamas tā saucamās "Rainbow tables", tā ir datubāze kurā jau atrodas miljoniem vai pat miljardiem iespējamās paroles un to kontrolsummas, tiek veikta meklēšana datubāzē kas aizņem ļoti īsu laika sprīdi, lai atrastu attiecīgo kontrolsummu un tai atbilstošu paroli. Protams ja datubāzē jau ir šāda parole un tās kontrolsuma.

Galvenais priekšnosacījums - jums ir jābūt fiziskai piekļuvei attiecīgajam datoram, kā arī iespējai sāknēt datoru no disketes vai kompaktdiska.

Der zināt:
1. Ja jūs esat ievadījuši paroli nepareizi trīs reizes un ceturtajā reizē ierakstat pareizu paroli, jūs nevarēsiet vairs pieteikties sistēmā, jo pēc trešā neveiksmīgā mēģinājuma jūsu lietotāja konts tiks bloķēts. Pēc noklusējuma tas tiks atbloķēts pēc 30 minūtēm un jums atkal būs 3 mēģinājumi lai ievadītu pareizu paroli.
Piezīme: Pieņemot ka operētājsistēmai ir noklusētie uzstādījumi.

2. Ja jūs esat aizmirsuši paroli lietotāja kontam un jums ir zināma administratora konta parole, jūs varat pieteikties sitēmā kā Administrator un nomainīt paroli jebkuram lietotāja kontam.

3. Tā kā diezgan bieži cilvēki neuzstāda paroli administratora kontam, tam ir iespējams piekļūt, startējot datoru Safe Mode, lai to izdarītu ir jāpārstartē dators un ielādes sākumā jāspiež F8, kamēr parādās izvēlne, kur jāizvēlas Safe Mode. Kad dators ir ielādējies Safe Mode piesakieties sistēmā kā Administrator un nomainam paroli (Reset Password) savam kontam. To var izdarīt, ieejot Start -> Control Panel -> User Accounts, izvēlamies lietotāja kontu un Reset Password, kur ierakstam jaunu paroli.

Piezīme: Windows XP Professional operētājsistēmā nav obligāti sāknēt datoru Safe Mode, var pieteikšanās logā divreiz nospiest CTRL+ALT+DEL pēc kā ierakstīt pieteikšanās logā Administrator un paroli atstāt tukšu, pēc kā nospies Ok.
Savukārt saistībā ar ierobežojumiem Windows XP Home, lai varētu izmantot Administratora kontu ir nepieciešams sāknēt datoru Safe Mode. Pēc noklusējuma Administrator lietotāja konts šajās operētājsistēmās netiek rādīts pieteikšanāš logā.


4. Atšifrēt, nomainīt vai noņemt paroli ir iespējams ar speciālām programmām, ir pieejamas gan bezmaksas gan maksas.

Apskatīsim šādas programmas:
Paroļu atminēšanai:
Ar šo programmu palīdzību ir iespējams uzzināt pašreiz uzstādīto paroli, tās neveic nekādas darbības ar paroles noņemšanu vai nomainīšanu. Šis ir pats drošākais variants.

Windows Password Recovery - Tiešsaistes serviss ar kura palīdzību var veikt paroles atšifrēšanu 48 stundu laikā, bez makasas.

John the Ripper - Labākā un ātrākā no pieejamajām bezmaksas programmām paroļu minēšanai.

Ophcrack - Paroļu minētājs kas izmanto Rainbow Tables.

L0phtCrack - Labākā no maksas programmām paroļu minēšanai.


Paroļu noņemšanai/mainīšanai:
Šie visi rīki ir domāti lokālu lietotāja kontu paroļu noņemšanai/nomaiņai. Tos nevar izmantot domēna gadījumā.
Atcerieties - ja jūs izmantojiet Windows XP failu šifrēšanas opciju - EFS, jūs vairs nevarēsiet piekļūt šifrētajiem datiem.


Petter Nordahl-Hagen's Offline NT Password & Registry Editor - Viena no labākajām programām paroles noņemšanai vai nomaiņai, ir pieejama gan disketes gan kompaktdiska formātā.

EBCD – Emergency Boot CD - sāknējams kompaktdisks, kas satur dažādas noderīgas programmas datora problēmu risināšanai, tai skaitā rīkus paroles noņemšanai/nomaiņai.

Hiren's Boot CD - sāknējams kompaktdisks, kas satur dažādas noderīgas programmas datora problēmu risināšanai, tai skaitā rīkus paroles noņemšanai/nomaiņai.

Winternals ERD Commander - labākā no maksas programmām paroļu noņemšanai/mainīšanai.

__________________________________________________
Windows Password Recovery
Saite: Windows Password Recovery

Šī programma ir domāta lietotāja paroles atgūšanai, tā neveic paroles nomaiņu/noņemšanu. Var atgūt gan parastu lietotāju paroles gan Administrator konta paroli. Šī programma strādā ar visām Windows NT saimes operētājsitēmām.

Lai uzzinātu savu paroli ir jāveic šādi soļi:
1. Jāielādē no programmas autora lapas programma, ar ko tiks izveidota sāknējama diskete vai kompaktdisks, kas nolasa paroļu datni.
2. Jāsāknē dators no izveidotās disketes vai kompaktdiska, tiks nolasīta datne, kas satur paroles
3. Jāielādē nolasītā datne programmas autora mājaslapā, kur tiks atšifrēta parole, bezmaksas tas tiek izdarīts 48 stundu laikā, par maksu ir iespējams to veikt ātrāk.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
John The Ripper
Saite: John The Ripper

John The Ripper sākotnēji tika veidota *nix operētājsistēmu paroļu minēšanai, bet šobrīd ir pieejama arī Windows NT saimes operētājsistēmām. Tiek uzskatīta par vienu no ātrākajām programmām paroļu minēšanai.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
Ophcrack
Saite: Ophcrack

Bezmaksas paroļu minētājs kas izmanto Rainbow Tables tehnoloģiju, pieejams kā Linux LiveCD.
No programmas autora mājas lapas iespējams lejuplādēt jau gatavas datubāzes ar parolēm un to kontrolsummām.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
L0phtCrack
Saite: Info iekš Wikipedia

Makasas programma. Viena no pašām labākajām paroļu minēšanas programmām, kas ir bijusi izlaista, diemžēl šīs programmas izstrāde ir apturēta un to vairs nav iespējams iegādāties.

Programmu var lejuplādēt šeit. Tā ir izmēģinājuma versija, kas darbosies 15 dienas. Diemžēl oficiāli iegādāties licenzi vairs nav iespējams.

__________________________________________________
Offline NT Password & Registry Editor
Saite: Offline NT Password & Registry Editor

Šis rīks ir domāts paroles noņemšanai/nomainīšanai lokālam lietotāja kontam uz jebkuras Windows NT saimes operētājsistēmas.
1. Jāielādē programma no programmas autora mājas lapas, attiecīgi disketes vai kompaktdiska izveidei.
2. Jāizveido sāknējama diskete vai kompaktdisks un jāsāknē dators no izvēlētā mēdija.
3. Ielādes laikā jums būs jāizvēlas kur ir uzstādīts Windows, kādām lietotājam vēlaties noņemt/nomainīt paroli
4. Saglabājiet izmaiņas un pārstartējiet datoru.

Ar šo programmu ir iespējams veikt arī lietotāja konta atbloķēšanu.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
EBCD – Emergency Boot CD
Saite: Emergency Boot CD

EBCD ir pieejams tikai kā sāknējams kompaktdisks, kas satur dažādas noderīgas programmas dažādu problēmu risināšainai, tai skaitā paroles noņemšanu/nomainīšanu.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
Hiren's Boot CD
Saite: Hiren's Boot CD

Paroļu noņemšanas programmas arī ir iekļautas Hiren's Boot CD, kur ir pieejamas pat 3 dažādas, tai skaitā Active Password Changer, Offline NT Password Changer & Registry Editor un NTPWD.

Sīkāku informāciju skatīt programmas autora mājas lapā.

__________________________________________________
Winternals ERD Commander
Saite: nav pieejama

No maksas programmām labāka paroļu noņemšanai/mainīšanai ir Winternals ERD Commander, kas ir Windows Live CD, jeb "dzīvais" disks, kur operētājsistēma Windows tiek ielādēta no kompaktdiska. Winternals ERD satur rīku sauktu par LockSmith ar kura palīdzību tiek veikta paroles noņemšana/mainīšana.

Diemžēl šī programma vairāk netiek izstrādāta un nav arī vairs nopērkama.

__________________________________________________
Pēdējas padoms tiem, kas vēlas sevi pasargāt no paroles aizmiršanas.
Saite: Create a password reset disk (ar bildēm)
Create a password reset disk (Microsoft KB)

Windows XP ir iespējams izveidot speciālu disketi, ko variet lietot gadījumos, kad esat aizmirsuši savu paroli.
Lai izveidotu šādu disketi veicam sekojošus soļus.
1. Atveram Start, izvēlamies Control Panel, User Accounts.
2. Kreisajā pusē pie Related Tasks izvēlamies Prevent a forgotten password to start the Forgotten Password Wizard.
3. Nospiežam Next.
4. Ievietojam diskiekārtā tukšu disketi un nospiežam Next.
5. Dialoga logā Current user account password ierakstie pašreizējo paroli un nospiežam Next.
Piezīme: Ja jūsu lietotāja kontam nav uzlikta parole, tad šājā dialoga logā nevajag rakstīt paroli, vienkārši izvēlamies Next.
6. Kad progresa rādītājs saniedz 100% nospiežam Next un Finish. Izņemam disketi un noglabājam drošā vietā.

Kas jādara kad esat aizmirsuši paroli:
1. Pieteikšanās logā jāizvēlas savs lietotāja vārds un jānospiež ENTER parādīsies dialoga logs, kur tiks piedāvāts apskatīt paroles atgādinājumu vai lietot password reset disk.
Izvēlamies lietot password reset disk.
2. Atvērsies Password Reset Wizard vednis, kur jums tiks piedāvāts ievadīt citu paroli aizmirstās vietā.
3. Nospiežam Next.
4. Ievietojiet disketi diskiekārtā un nospiežam Next.
5. Ievadām jaunu paroli Type a new password logā.
6. Ievadām paroli atkārtoti Type the password again logā.
7. Spiežam Next un Finish. Variet izmantot jauno paroli, lai pieteiktos sistēmā.

P.S. Es neuzņemos nekādu atbildību par jebkādām problēmām, kas jums var rasties saistībā ar šo programmu lietošanu.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 drono @ 2007.08.15 09:37

No manas puses piebilde par "Der zināt" 2. punktu - lai piekļūtu defaultajam Administrator kontam, nebūt nav jāstartē dators Safe modē. Pietiek, ja iekš Welcome Screen divas reizes nospiež CTRL+ALT+DEL. Arī tad būs iespēja piekļūt apslēptajam Administratoram.

#2 Hehee @ 2007.08.15 10:04

"Jāielādē nolasītā datne programmas autora mājaslapā, kur tiks atšifrēta parole"
Nja. Arī veids, kā pie sava botneta tikt.

#3 Es++ @ 2007.08.15 10:13

heh :) man nav diskešu iekārtas :)

#4 StyleZ WWW @ 2007.08.15 10:14

2. Tā kā diezgan bieži cilvēki neuzstāda paroli administratora kontam, tam ir iespējams piekļūt, startējot datoru Safe Mode, lai to izdarītu ir jāpārstartē dators un ielādes sākumā jāspiež F8, kamēr parādās izvēlne, kur jāizvēlas Safe Mode.

nafig? administrator var ieeit arii bez safe modes

P.S. labs raksts, buus kur suutiit mazos biezpiena neeedaajus

#5 Boldriks no boot.lv @ 2007.08.15 10:17

Vēl jau eksistē tāds labs verķis kā ERD Commander.

#6 Sagnabs @ 2007.08.15 10:22

Nevis F8 bet F5!

#7 StyleZ WWW @ 2007.08.15 10:34

#5
tas arii manupraat ir labaakais verkjis
#6
F8, F8

#8 krizdabz WWW @ 2007.08.15 10:37

Šādos gadījumos jāzina tikai viens nosaukums: ERD Commander!

#9 ~QueenZ~ @ 2007.08.15 10:59

Eu a tad jau var piekļūt visiem win xp lietotaaja dokumentiem, kuri uzlikushi sev useri un paroli, es vnk panjemu soft, paskatos kaada parole un tieku viņa userii, ja??

#10 StyleZ WWW @ 2007.08.15 11:51

#9
Tur jau tas sviests. Taadeelj es iisiti nesaprotu, kaadeelj shis buutu jaapopularizee tautaas.

#11 ~QueenZ~ @ 2007.08.15 14:32

#10 tieshi taa... vai tad shitaadas lietas vispaar ir legaalas?? Nu nez vai Billijs ļautu iet pie viņa kompja un tagad uzlauzt viņa paroli... smiekliigi..

#12 kaaposts @ 2007.08.15 14:57

piemēram, tagad man mazais brālītis iedomājas paspēlēties un nomaina manu paroli un mani šifrēti fali ir kukū, nomainot šādā pašā veidā paroli uz iepriekšējo, varēšu piekļūt šifrētajiem failiem? ja nē, ir kāds risinājums, kā piekļūt?

#13 Neeģeris @ 2007.08.15 15:01

Vel var buut gadiijums shaads, ka cilveeks nemaz par shaadu hackereeshanu nezina, kaads nelietis viņam nomaina paroli lietotaajam, kur glabaajaas svariiga informaacija, un viņam tagad wins jaapaarliek... Nu vai zini...

#14 LMN @ 2007.08.15 15:07

#14: Priekš tā ir rezerves kopijas datiem un pēriens mazajam brālītim.
#15: Šis ir jaunais nazis, griežot sieru tas nepielīp. Omg, arī rīkli griežot, nekas nepielīp. Šādu nazi nedrīkst reklamēt!!!!1111vienpadsmit11pieci+seši

Tas, kā cilvēki izmanto informāciju, ir atkarīgs no viņiem.

#15 kaaposts @ 2007.08.15 15:20

#16 tad reāli pēc šitādas cūcības atgūt neko nevar?

#16 wOOt WWW @ 2007.08.15 15:38

Vācijā vairs tā darīt nevar- šāda veida darbības ir pretlikumīgas! bet mums gan noder :D alu sadzerās un neatcerās :D

#17 ~QueenZ~ @ 2007.08.15 16:03

aa.. nu ja, tas pats kas ar dc un torrentiem, ne? DC jau kaa programma nav nelukimiiga, bet viss ir atkariigs no taa, kaa cilveeki to izmanto, tas pats arii te! :D

#18 Bobbobs @ 2007.08.15 17:10

Pladies! tieshi sho mekleju!

#19 Firza @ 2007.08.15 18:04

#17 Aizsardzībai pret to ir paredzēts "Recovery Agent", tikai tas ir jāizveido jau iepriekš, pirms kāds ir paspējis izdarīt riebeklību.

#20 emsiem WWW @ 2007.08.16 02:14

1# tiesi ta! Es ta esmu sevi glabis i draugus + vel nesis cauri ar vinu "drosajam parolem" un iedomam ka neviens netiks PC klat :)

#21 Mika @ 2007.08.16 05:24

Raksts labs - nezinatājiem vairs nevajadzētu būt jautajumiem... teorētiski.

Autor, sāc gatavot nākamo rakstu par klāt tikšanu šifrētajiem failiem lietotāja mapē "My documents", pēc reinstala piemēram. Gan jau kādam interesēs :)

#22 basta @ 2007.08.16 11:40

Sorry ka raksts bija biki pavirs jo steidzos pabeigt lidz darba beigam, tagad ir papildinats ar visu info ko gribeju ielikt.

Es jau sen zinu visu par ko tiek rakstits ieprieksejos komentos. takaa sorry vechi.

@StyleZ - agraak vai velaak beerniem ir jaauzin taisniiba ;)

var jau vel uzrakstiit ka uz Linux root paroli atguut, nomainit vai nonemt, varbut ja nebus slinkums. varbut gads lielais linux fans var uzrakstit. starp citu man azote ir triki ko ipasi daudzi nezin un kas pat google nav atrodami, saistiba ar root paroles nonemsanu ;)

#23 basta @ 2007.08.16 12:38

principa jau ir ko rakstit. problemas risinajums ir trivials, jauztaisa sertifikata rezerves kopija un viss. pec tam izmantojot to var pieklut datiem. ;) varbut, neatceros vai ari pec paroles reseta, bet liekas ka vareja, japamegina.

#24 Firza @ 2007.08.16 12:46

EFS ir paredzēts, lai aizsargātu svarīgus datus, datora zādzības, nozaudēšanas gadījumā. Un, ja pēc paroles nomešanas varētu uztaisīt sertifikāta rezerves kopiju un tos datus atjaunot, tad tai šifrēšanai nav nekādas jēgas.

#25 inxx @ 2007.08.16 13:18

INHO sertifikāta rezerves kopija jātaisa sākumā un jāieliek seifā. Nu un tad jau redzēs..... vispār Admin paroles arī vajag ieseifot:)

#26 inxx @ 2007.08.16 13:19

INHO =IMHO bet tas jau nav tik svarīgi;))

#27 rt25 @ 2007.08.16 13:34

Izlasot rakstu, prātā ienāca asociācija ar Dena Brauna "Ciparu cietoksnis":), ko nesen izlasīju.
Ja kas, interesanta grāmata - vienā dienās izlasīju:)

#28 basta @ 2007.08.16 13:50

@Firza - kaa zinaams visi backupi ir jaataisa pirms nevis pec, vai tu taisi sistemas backupu pec tam kad ta jau ir nograuta un ceties no ta atjaunot sistemu ???

#29 ~QueenZ~ @ 2007.08.16 18:27

Bet ja man tagad ir jaaataisa backup 10GB lielumaa, es nebuut diezko prieciigs...

#30 Firza @ 2007.08.16 18:42

#31 Es jau nerunāju par backup taisīšanu. Es runāju par EFS, un iespēju vai neiespēju atjaunot datus no tā.

#31 ATM @ 2007.08.16 22:28

lasit ir dizgan un iemacities ari vareja sho to :)
pat varetu kaut ko paprovet, tik zhel nabaga datora

#32 ~QueenZ~ @ 2007.08.16 23:13

#34 kapee zheel datora?? neko sliktu jau neizdara.. paskaties kaada tev parole.. :P

#33 netmaniack @ 2007.08.16 23:54

Dodu priekšroku Hiren's BootCD.

#34 Windowsdraz*js @ 2007.08.17 08:48

Jo vairaak shaadu rakstu jo labaak. Vairaak idioti domaas ka vinji ir hakeri...

#35 mezablusa @ 2007.08.17 19:22

Man jau sen to gribeejaas zinaat, lai sen4i neliek paroli... :) Uz Vistas arii tas darbojas?

#36 edzukins @ 2007.08.18 09:34

Kurš labāks?
SAMinside vai L0phtCrack???

P.S. Man pēc dizaina labāk patīk L0phtCrack, bet kā ar ātrumu?

#37 cosmo WWW @ 2007.08.19 10:54

varu ieshaareet kaadam iso, CD image, kas automaatiski uzlauzh Admin passwordu ;)

#38 HDD WWW @ 2007.08.20 13:08

Lai Dievs tevi svētī, basta !

#39 basta @ 2007.08.20 13:20

aaamen ;)

#40 uldy @ 2007.08.20 21:41

Hirens boot disks loti labs, man daudz reizes ir palidzejis, ne tikai nonemt paroles, bet vispar daudz vajadziga softa sistemas atjaunoshanai un ne tikai

#41 neteikshu @ 2007.08.22 14:04

Vēl to visu var 1000x vienkāršāk izdarīt caur cmd,
ja ir pieejams kāds cits konts uz PC otra konta
paroli var nomainīt uz
sev vēlamo. ;)

#42 dibens123 @ 2007.08.23 14:51

Programmu var lejuplādēt šeit. Tā ir izmēģinājuma versija, kas darbosies 15 dienas. Diemžēl oficiāli iegādāties licenzi vairs nav iespējams.
-------------------------------------
oficiaali neee....

#43 raivis1211 @ 2007.08.24 17:59

Kā var pievienot temu, ja varat, tad pasakat

#44 doob @ 2007.08.26 14:47

kruta

#45 oskars @ 2007.08.31 09:05

Microsoft ir speciāls utilīts vismaz man kā Adminam tas ir ar to vienkārši nomainīt paroli.

#46 basta @ 2007.08.31 17:31

Prieks tam jau ir domats administrastors ;) un tiesi sadiem gadijumiem vinam ari ir visas tiesibas veikt attiecigas darbibas ar paroli.

#47 kixis @ 2007.09.01 21:17

tātad, priekš Windows Vista tīri labi varētu derēt Offline NT Password & Registry Editor?! Vai pareizi sapratu- no mājas lapas jānovelk programma, jāieraksta tā iekš CD, jāizslēdz dators un jāieliek CD? Tā, štoļi?
/vienk, nobloķēts portatīvais kompis, bet tikmēr ņemos pa parasto

#48 c.s.i. @ 2007.09.24 19:05

man ar nav diskešu iekārtas! man bija kādas 4, un visas nosvila! :D

#49 basta @ 2007.09.25 11:15

Tiesi taaa

kixis rakstīja:

tātad, priekš Windows Vista tīri labi varētu derēt Offline NT Password & Registry Editor?! Vai pareizi sapratu- no mājas lapas jānovelk programma, jāieraksta tā iekš CD, jāizslēdz dators un jāieliek CD? Tā, štoļi?
/vienk, nobloķēts portatīvais kompis, bet tikmēr ņemos pa parasto

#50 Nmy WWW @ 2007.09.27 23:58

Vēl ir CMD bags:" net user Administrator * "

Ne vienmēr strādās...

#51 Firza @ 2007.09.29 12:31

Nmy rakstīja:

Vēl ir CMD bags:" net user Administrator * "

Tas nav nekāds bags. Ja lietotājam Administrator nav paroles, tad ielogoties caur to nav nekāda māksla, bet lietotājam Administrator ir parole, tad Limited User nav tiesību to nomainīt, nezinot pašreizējo paroli.  

#52 Janis_T @ 2007.12.08 19:22

Sudi vaga, nemos pa savu datoru un chakstinajos gribejas so to pielabot. un pie MANAGE My computer iznemu ara workgroup pc un ieliku kaut ko citu pec tam parstarteju datoru un mani ar manu lietotaja vardu un paroli vairs neviens nenem ieksa, izmeginaju visadi recovery bet neka, Vai kads ir bijis tads pats EINSTEINS un var man ar padomu palidzet????

#53 basta @ 2007.12.29 20:40

Apaksa jaataisa options un pie Domena jauzliekt Local computer, kur iekavas bus tava datora hostname

#54 A-92 @ 2008.02.04 10:08

Nmy rakstīja:

Vēl ir CMD bags:" net user Administrator * "

Ne vienmēr strādās...

Ja godīgi, tad ar net user var to izdarīt reālāk un ātrāk - līdz šim vienmeŗ ir izdevies izdarīt ar visiem datoriem, ja vien ir fiziska piekļuve datoram :)

#55 Raitis4 @ 2009.01.10 23:59

kurs var paskaidrot laga ka nomet admina paroli a to es netieku sava datora.

#56 borax @ 2009.04.11 18:08

Pats paroļu laušanai esmu izmantojis paris reizu LC4 vai SAMinsade, kuri lidz sim mani vel nav pievilushi....nav pat jāzin admina parole, galvenais lai tik no malas varetu pieslegties...

#57 CrazyB @ 2009.04.14 20:41

Apsveicami, windows palika vel nedrošāks, jo tagad arī tie kam nebija zināšanu svešvalodās lai atrastu šo informāciju citās valodās vai arī vienkārši bija slinkums varēs pilnvērtīgi izmantot kaut ko no šī visa lai nedaudz sarežģītu dzīvi, citiem.